„Nejste na to samotní. Jsou kolem nás lidé, kteří pomáhají,“ vzkazuje spoluzakladatel Nadačního fondu Dobrý anděl Petr Sýkora

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 02911533.jpeg

Když zjistíte, že máte vážnou nemoc, první, o co se staráte, je vaše zdraví. Postupem času však také narazíte na skutečnost, že léčba je často nákladná a navíc vám nemoc nezřídka zkomplikuje možnost plnohodnotně pracovat. A co pak? Pak už zbývá se spolehnout snad jen na pomoc Dobrého anděla.

Nadační fond Dobrý anděl už několik let pomáhá rodinám s dětmi, které se kvůli rakovině nebo jiné vážné nemoci ocitly ve finanční tísni. A slaví již třetí výročí své existence.

Za ty tři roky komunita dobrých andělů čítá 32 379 lidí ochotných pomoci těm, kteří se z těžkých zdravotních důvodů ocitli ve finanční tísni. „Rozdělili jsme něco přes 121 miliónů korun, ale podstatnější je, že dobří andělé pomohli více než 1800 rodinám,“ upozorňuje spoluzakladatel Nadačního fondu Dobrý anděl Petr Sýkora.

Část rodin se se svými dobrými anděly zná

Dobří andělé přitom vědí, komu pomáhají. „Každý dobrý anděl, když se stává dobrým andělem, získá takzvané andělské číslo a heslo. Díky tomu má přístup, aby se podíval na našich webových stránkách na příběhy rodin, kterým konkrétně pomáhá,“ upozorňuje Petr Sýkora.


Nadační fond Dobrý anděl
Už tři roky pomáhá rodinám, kterým nemoc jednoho z členů zasáhla do finančního rozpočtu. Jeho tři základní pilíře zní:
1) Do posledního halíře
2) Víte, komu pomáháte
3) Pomáháte pravidelně
Více informací najdete na webu: www.dobryandel.cz

„Není to ovšem tak, že by si dobří andělé mohli rodiny vybírat. Systém to automaticky udělá za ně, protože musíme chránit soukromí rodin, kterým dobří andělé pomáhají. Ale kontakt mezi částí dobrých andělů a částí rodin funguje,“ dodává spoluzakladatel Nadačního fondu Dobrý anděl.

Nejde o řešení, ale o pomoc

Potřebné rodiny od Dobrého anděla dostávají měsíčně mezi 4 až 5 tisíci korunami. „My víme, že naprostá většina těch onemocnění stojí měsíčně výrazně víc, než je tato částka,“ uznává Petr Sýkora.

„Smyslem ani ambicí Dobrého anděla není finanční problém rodiny zcela vyřešit, ale citelně vypomoci a také dát rodině pocit, že na to nejsou samotní. Že jsou tu kolem nás lidé, kteří pomáhají jiným lidem, které třeba ani osobně neznají,“ uzavírá spoluzakladatel Nadačního fondu Dobrý anděl Petr Sýkora.

Celý rozhovor si kdykoliv poslechněte buď kliknutím na odkaz přímo v tomto článku nebo v našem audioarchivu.