Národní tým porazil Dánsko 7:4. První gól na domácím mistrovství vstřelil Kubalík

15. květen 2024

Čeští hokejisté porazili na mistrovství světa Dánsko 7:4. Tříbodovým ziskem udělali svěřenci kouče Radima Rulíka důležitý krok k postupu do čtvrtfinále a poskočili do čela tabulky základní skupiny A v Praze. Seveřany porazili na velké akci v základní době po 12 letech. Hokejisté Německa deklasovali v Ostravě Lotyšsko 8:1. V souboji druhého a třetího týmu z loňského šampionátu definitivně rozhodli obhájci stříbrných medailí ve druhé třetině.

Dánové v zápase proti Česku skórovali jako první, když se na konci 19. minuty prosadil v přesilovce Christian Wejse, už o 58 sekund později ale vyrovnal obránce Jan Rutta. V úvodu druhé třetiny odskočili Češi do dvougólového vedení zásluhou Jakuba Fleka a Lukáše Sedláka, před druhou přestávkou snížil Patrick Russell.

„Měl jsem pořád dobrý pocit z toho, že to dobře dopadne. První třetina byla nemastná, neslaná, ale od druhé třetiny jsme byli lepší. Možná tam chvíli z naší strany byla nedůslednost, ale pořád jsem věřil, že toho góla dáme. Možná jsem nečekal, že jich v poslední třetině dáme tolik,“ řekl v rozhovoru po zápase Lukáš Sedlák.

Čtěte také

Oscar Moelgaard sice ve třetí části vyrovnal, ale pak Češi čtyřmi góly definitivně rozhodli. Prosadili se Tomáš Kundrátek, Dominik Kubalík, Matěj Stránský a Ondřej Palát. Na 4:6 snižoval Mathias From.

Dalším soupeřem národního týmu bude v pátek 17. května Rakousko, utkání začne ve 20:20.

Český tým konečně po 12 letech porazil na mistrovství světa Dánsko v základní hrací době a výhra těšila i českého útočníka. „Nepřišlo mi, že by byli tolik defenzivní. Snažili se víc hrát hokej, tlačit se dopředu, čehož my jsme v druhé třetině využívali. Vytvářeli jsme si šance v dobrých prostorech a pořád jsem věřil, že dáme góly. Nakonec to vyšlo,“ dodává Sedlák.

autoři: Radiožurnál Sport , rej , klh
Spustit audio

Související