Na Wimbledonu hraje roli každá maličkost. Co radí tenistům Helena Suková?

České tenistky zažívají na Wimbledonu nebývalý úspěch a turnaj se tak mění v mistrovství České republiky. Proč se Česku nikdy v minulosti nepovedlo mít na velkém turnaji tak silnou sestavu tenistek?

„Těžko říct, ale jsme rádi, že to tak je,“ tvrdí bývalá špičková tenistka a dnes sportovní psycholožka Helena Suková, které se ve Dvaceti minutách Radiožurnálu ptal Martin Veselovský.

Čtěte také

Na velkém turnaji může hrát roli každá maličkost. „Každá hráčka je osobnost. Proto se každá snaží mít vlastní tým, který jí pomůže v nastavení,“ popisuje Helena Suková s tím, že ona sama v době své tenisové kariéry psychologa neměla. „Měla jsem trenéra, který mě znal a shromažďoval veškeré informace,“ vzpomíná.

Všem sportovcům prý radí, aby nečetli noviny, neposlouchali rádio a nedívali se na televizi. „Ten tlak může uškodit. A zbytečně. Lepší je soustředit se jen na hru,“ domnívá se.

Jaká je atmosféra na Wimbledonu? A nejsou organizátoři tenisových turnajů zbytečně přísní? I to jste mohli slyšet po 17. hodině.

Záznam celého rozhovoru si kdykoliv poslechněte v iRadiu nebo kliknutím na odkaz přímo v tomto článku.

autoři: mav , šše
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...