Na trojkole s jedním přáním pro Světlušku

7. listopad 2011
Naživo

Číslo tři je magické – od tří králů, přes tři oříšky pro Popelku až po trojice cyklistů, kteří týdenní putování za Světluškou zakončí ve středu 9. listopadu na koncertě. Nemusíte nikam jezdit, abyste nevidomým pomohli i vy. Stačí, když si od 21 hodin naladíte Radiožurnál!

Těch dobrých čísel má letošní koncert pro Světlušku víc. Dalším je totiž šťastná sedmička – už posedmé se sejdou nevidomí a všichni, kdo jim chtějí pomáhat. Také letos to bude v Pražské křižovatce (v kostele svaté Anny). Světlo pro Světlušku rozsvítí tradičně její patronka Aneta Langerová, která si pozvala mnoho pomocníků: například Jiřinu Bohdalovou, Simonu Stašovou, Pavla Lišku, Kašpárka v rohlíku a nevidomé děti. K rozsvěcování je budou volat Vojta Dyk a Adela Banášová.

Na Radiožurnálu ve středu 9. listopadu od 21 hodin uslyšíte v přímém přenosu i další pomocníky – třeba Davida Kollera, Annu K, Ondřeje Brzobohatého, Matěje Rupperta, 4TET, Michala Hrůzu, Tonyu Graves a Kühnův dětský sbor. Až uslyšíte ve vysílání zvonek od kola, nelekněte se. To do cíle – živého vysílání – dojedou poslední pomocníci, kteří o týden dříve vyrazili z Ostravy na zvláštním trojkole :-) Koncert vysílá také ČT1.

Po celou dobu vysílání koncertu můžete pomáhat i vy. Stačí posílat dárcovskou SMS na číslo 87777 ve tvaru DMS SVETLUSKA (1 DMS stojí 30 Kč, Světluška obdrží 27 Kč).

Světlo pro Světlušku

Pomáhat ale můžete i během roku – DMS můžete poslat kdykoli, nebo pomocí jedné zprávy můžete Světlušku podporovat pravidelně každý měsíc po celý rok. To pak pošlete dárcovskou SMS ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA opět na číslo 87777. Peníze můžete posílat také přímo na bankovní účet Světlušky „deset devítek" 99999 99999/0100.

Trojkolová jízda Českem

Ve středu 2. listopadu začala v Ostravě světlušková jízda. Na speciálně vyrobeném trojkole se střídají postupně týmy vidících a nevidomých sportovců, známých osobností a přátel Světlušky. Na cestě tak můžete potkat třeba Aničku Kulíškovou, Štěpánku Hilgertovou, Aleše Valentu nebo Ondřeje Brzobohatého. Do živého vysílání Radiožurnálu přijede poslední trojice ve složení Simona Stašová, Pavel Liška a nevidomá Ráchel Skleničková.

V call centru koncertu pro Světlušku v roce 2010 byli i herci Iva Janžurová a Jan Budař

Kdo se bude na koncert dívat v televizi, uvidí také unikátní reportáže DEN POTMĚ. O své zážitky ze tmy se podělí herečky Jiřina Bohdalová a Simona Stašová, moderátorka Adela Banášová a zpěvačka Anna K. Medailonek Komu svítí Světluška představí devítiletou Lucinku, jež je jednou z mnoha nevidomých, kterým Světluška pomáhá.

A nejlepší čísla na závěr – už devět let pomáhá Světluška těm, kteří žijí ve tmě. Za tu dobu rozdělila na přímou pomoc nevidomým více než 60 miliónů korun. A to by nebylo možné bez těch nejdůležitějších – více než 47 tisíc dobrovolníků a 3 miliónů dárců.

Všem vám upřímně děkujeme!

Vysílání ČRo 1 – Radiožurnálu si můžete naladit na síti VKV/FM vysílačů po celé České republice a na dlouhé vlně 270 kHz. Poslouchat nás můžete i přes internet, pomocí DVB-S přijímače (satelit Astra 3A) a ve veřejnoprávním DVB-T multiplexu.

mapa vysílačů Radiožurnálu (VKV a DVB-T)

Záznamy vybraných pořadů Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu si můžete poslechnout v iRadiu. Pro automatické ukládání záznamů oblíbených pořadů do svého počítače nebo mp3 přehrávače můžete využít službu Podcast.

autor: lep
Spustit audio