Na Tour de France končí po pádu další favorit - Alberto Contador

14. červenec 2014
Zprávy

Letošní 101. ročník Tour de France nedokončí po Chrisi Froomeovi další favorit - Španěl Alberto Contador. Dvojnásobný vítěz nejprestižnějšího cyklistického závodu se po pádu v jednom ze sjezdů 10. etapy doprovázené deštěm nechal ošetřit, na čelo pelotonu v tu chvíli ztrácel přes 4 minuty, posléze se rozhodl odstoupit.

Do týmového vozu stáje Tinkoff-Saxo nastoupil Contador asi v polovině trasy z celkových 161,5 kilometru horské etapy s cílem na kopci La Planche Des Belles Filles. Pád jednatřicetiletého cyklistu potkal o 15 kilometrů dříve při sjezdu z druhé vrchařské prémie.

Čtěte také

Contador si nejprve nechal od lékaře obvázat silně krvácející ránu na koleni, ale hned se vyhoupl zpět do sedla, a snažil se za pomoci kolegů smazat manko, pak ovšem nabral další při přezouvání bot. Nakonec slezl z kola a odstoupil.

Podle sportovního ředitele stáje Tinkoff-Saxo Bjerne Riise utrpěl Contador frakturu holenní kosti a bude muset podstoupit chirurgický zákrok.

Vítěz ročníků z let 2007 a 2009 Alberto Contador figuroval po 9. etapách na průběžném 9. místě a na ve žlutém trikotu jedoucího Francouze Gallopina ztrácel čtyři minuty.

autoři: kyk , jbk
Spustit audio