Na olympijské hry v Pchjongčchangu jede 85 českých sportovců. Seznam jmen se ještě plní

19. leden 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Martina Sáblíková a Ester Ledecká

Český olympijský výbor potvrdil účast 85 reprezentantů na olympijských hrách v Pchjongčchangu. Jména pěti sportovců ještě upřesní v průběhu příštího týdne. Nominace čítá také 104 osob doprovodu, zdravotnického týmu a štábu.

Počet sportovců mohl být vyšší, ale některé kvalifikace se nepovedly. Navíc před několika dny oznámila Gabriela Koukalová, bronzová medailistka ze Soči, že se nemůže zúčastnit kvůli problémům s lýtky.

Biatlonová nominace tak zatím není kompletní. Trenérský tým v čele s Ondřejem Rybářem zatím potvrdil nominaci osmi sportovců. Zbývající tři nominované, dvě ženy a jednoho muže, doplní po probíhajícím Světovém poháru v Anterselvě.

Olympijský rok

„Máme méně míst v tradičních sportech, jako je alpské a běžecké lyžování, tam ale doufáme, že nějaké místo dostaneme ještě v přerozdělení míst,“ hodnotí nominace šéf české výpravy Martin Doktor. Jedno jméno ještě není jasné u běžců na lyžích a také v alpském lyžování.

Zlaté olympijské medaile budou obhajovat dvě ženy – rychlobruslařka Martina Sáblíková a snowboardkrosařka Eva Samková. Na rychlobruslařském oválu nebude chybět ani Karolína Erbanová.

ČESKÉ NOMINACE
Alpské lyžování: Martina Dubovská, Ester Ledecká, Kryštof Krýzl, 1 otevřené místo pro ženy
Běh na lyžích: Kateřina Beroušková, Petra Nováková, Martin Jakš, Petr Knop, Michal Novák, 1 otevřené místo pro muže
Akrobatické lyžování: Nikol Kučerová
Severská kombinace: Lukáš Daněk, Miroslav Dvořák, Ondřej Pažout, Tomáš Portyk
Skoky na lyžích:
Lukáš Hlava, Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek, Vojtěch Štursa
Snowboarding: Ester Ledecká, Vendula Hopjáková, Eva Samková, Jan Kubičík, Šárka Pančochová, Kateřina Vojáčková, Petr Horák
Boby: Dominik Dvořák, David Egydy, Jakub Havlín, Jaroslav Kopřiva, Jakub Nosek, Dominik Suchý, Jan Šindelář, Jan Vrba, Jan Stokláska (náhradník)
Biatlon: Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Adam Václavík, 1 otevřené místo pro muže, Markéta Davidová, Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, 2 otevřená místa pro ženy
Saně: Tereza Nosková, Ondřej Hyman, Antonín Brož, Lukáš Brož, Jaromír Kudera, Matěj Kvíčala.
Krasobruslení: Michal Březina, Martin Bidař, Anna Dušková, Michal Češka, Cortney Bree Mansourová
Rychlobruslení: Karolína Erbanová, Martina Sáblíková, Nikola Zdráhalová.
Shorttrack: Michaela Sejpalová
Hokej: Patrik Bartošák, Pavel Francouz, Dominik Furch, Michal Jordán, Jan Kolář, Tomáš Kundrátek, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Ondřej Němec, Adam Polášek, Ondřej Vitásek, Michal Birner, Roman Červenka, Martin Erat, Milan Gulaš, Roman Horák, Petr Koukal, Jan Kovář, Dominik Kubalík, Tomáš Mertl, Lukáš Radil, Michal Řepík, Jiří Sekáč, Michal Vondrka, Tomáš Zohorna s trenérem Josefem Jandačem

autoři: fk , vman
Spustit audio