Možnost adopce dítěte na dálku

9. únor 2004

Stále více charitativních organizací nabízí pomocnou ruku dětem z chudých rodin v rozvojovém světě. Typickým projektem je takzvaná adopce na dálku, která se setkává se stále větší podporou také v České republice. Jednou z organizací, která pomáhá rodinám z chudých částí světa je Sdružení vysokoškolských humanistů. Zajišťují kontakt mezi rodiči z České republiky a jejich adoptivními dětmi v Africe.

Bednářová: Adoptivní rodič podporuje jedno konkrétní dítě, zajistí mu finančními částkami vzdělání a lékařskou péči na celý rok, funguje komunikace mezi dítětem a rodinou formou dopisů, obrázků a vysvědčení.

Říká koordinátorka kampaně Lidské podpory v České republice Táňa Bednářová. Výhodou projektu je, že děti i nadále zůstávají v jim blízkém prostředí. Částka vynaložená na roční adopci se liší podmínkami daných států. Například na podporu dítěte z Guiney zaplatíte 5 tisíc 500 korun. Kde se naleznou informace v případě zájmu o adopci na dálku?

Bednářová: Informovat může vhodný koordinátor v místě bydliště nebo na stránkách wwwnovyhumanismus.cz, kde je celá databáze dětí a i veškeré dostupné podrobnosti.

Na zmíněných webových stránkách objevíte i další možnosti, jak lze rodinám z chudých regionů světa nabídnout pomocnou ruku. Například dobrovolníků, kteří jsou ochotni do Afriky odcestovat, pomáhat tamním lidem překonávat následky a chudoby, není nikdy dostatek.

Bednářová: Snažíme se vytvářet týmy lidí, kteří pak pracují v kurzech gramotnosti, řemesel, lékařských centrech.

autor: trn
Spustit audio

Více z pořadu