Mladá Boleslav – Zlín 4:1. Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v rozhodujícím zápase Zlín a vyzvou Liberec

18. březen 2019 06:46

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v rozhodujícím zápase Zlín 4:1 a zahrají si v play-off proti Liberci. Ve skupině o udržení uspěly Karlovy Vary (Litvínov - Karlovy Vary 3:6, ), na jejich výhru ale odpověděl v dalším zápase Chomutov (Pardubice – Chomutov 4:7).

Hokejisté Mladé Boleslavi a Zlína rozehráli rozhodující zápas série o postup do play-off. První branka v zápase padla ve 13. minutě první třetiny, když hosty ze Zlína poslal do vedení Zdeněk Okál.

V úvodu druhé třetiny se ale boleslavským podařilo zásluhou Radima Zohorny vyrovnat.

Běžela 11. minuta hry druhé třetiny a znovu se měnilo skóre. Boleslavští vyvinuli tlak v útočném pásmu, kotouč se dostal na hokejku Ondřeje Dlapy, který propálil všechno včetně brankáře Libora Kašíka.

Mladá Boleslav se nespokojila s ošemetným jednobrankovým vedením a ve 49. minutě ho navýšila. Před Kašíkovou brankou došlo k velkému závaru, na jehož konci byl Lukáš Žejdl, který u levé tyče zvýšil na 3:1

V závěru se ještě do prázdné branky trefil David Šťastný a rozhodl tak o vítězství Mladé Boleslavi 4:1.

Mladá Boleslav tak opanovala sérii o postup do play-off výsledkem 3:2 a narazí na Liberec.