Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary na Radiožurnálu

Odložený 55. ročník karlovarského filmového festivalu se letos koná v netradičním srpnovém termínu. Radiožurnál se na něj chystá opět se svým pojízdným studiem R-stream, který zaparkuje tradičně u Sadové kolonády. Na neděli 22. srpna jsme pro vás v Karlových Varech připravili Den s Českým rozhlasem. Co pro vás připravujeme a na koho se můžete těšit?

Čtěte také

Den s Českým rozhlasem

Festival zahájila premiéra snímku Zátopek režiséra Davida Ondříčka. Nejen proto nesl letošní Den s Českým rozhlasem na MFF v Karlových Varech podtitul Velcí Češi ve filmu. Inspiroval nás k němu úspěch řady životopisně zaměřených filmových (Hořící keř, Masaryk, Šarlatán, Havel), televizních (Božena, Marie Terezie), ale i divadelních (Meda, Werich) projektů, které diváci ocenili svou pozorností.

Jak herec a režisér Vojtěch Kotek vzpomíná na roli Štěpána Lotrinského v televizní životopisné sérii o Marii Terezii a jak se mu hraje mladý Jan Werich? V čem bylo nejtěžší natáčení životního příběhu prostitutky Anny pro dokumentaristku Helenu Třeštíkovou? A jak se režisérovi Davidu Ondříčkovi na place pracovalo s vlastní manželkou Marthou Issovou, která v jeho filmu ztvárnila roli Dany Zátopkové?

Poslechněte si sérii rozhovorů na téma českých životopisných filmů. Svých hostů se na Sadové kolonádě v Karlových Varech ptali moderátoři Jan Pokorný a Vladimír Kroc.

Den s Českým rozhlasem: Velcí Češi ve filmu

Filmový Host Radiožurnálu

O zajímavé hosty ale nepřijdete ani v dalších dnech. Hosty Radiožurnálu jsou v době konání karlovarského festivalu například představitelé hlavních rolí filmu Zátopek Martha Issová a Václav Neužil, režisér Olmo Omerzu představí svůj nový snímek Atlas Ptáků, Lenka Vlasáková bude mluvit o své roli ve filmu Bez vědomí a Jiří Mádl zase o zcela čerstvé komedii Deníček moderního fotra. Rozhovory poslouchejte mezi 10. a 11. hodinou, ptát se bude Jan Pokorný. 

Poslouchejte Dopolední Radiožurnál od 20. do 28. srpna.

Nejnovější články

Stránky