Lyžařské areály jsou připravené, kapacita parkovišť omezená, říká starosta Božího Daru

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Město Boží Dar vyhlásilo 11. ledna 2019 kalamitní stav na celém svém území.

Město Boží dar vyhlásilo kalamitní stav – problémy způsobují neukáznění řidiči, kteří vjíždějí do zákazů  vjezdů. Starosta Božího Daru a senátor Jan Horník potvrzuje, že nejhorší zkušenost je s řidiči, kteří nejsou zvyklí jezdit v zimních podmínkách.

Vyhlášení kalamitního stavu podle Horníka neznamená, že by lidé neměli do Božího Daru jezdit – hraniční přechod i silnice 2. třídy na Neklid, Klínovec a na Vejprty jsou průjezdné. Na návaly turistů jsou připravené i lyžařské areály, parkoviště jsou vyklizená, nicméně jejich kapacita je omezená.

Čtěte takéBoží Dar vyhlásil kalamitní stav. Do města mohou autem jen rekreanti se zajištěným parkováním

„Přívaly sněhu neumožnily stoprocentně parkoviště vyčistit,“ upozorňuje s tím, že kdo přijede ráno, ten zřejmě zaparkuje, ale kdo odpoledne, tak už hůře, a vozy kolem silnic nelze odstavovat kvůli vysokým bariérám sněhu.

Za lyžováním jezdí podle Horníka dnes mnohem více lidí než dříve, po silnicích také jezdí více automobilů. Lyžařský areál Klínovec - Boží Dar se také stal největším areálem na jeden skipas  v České republice.

„To všechno přináší příliv turistů, my je nechceme odrazovat, ale musíme vytvořit takové podmínky a regulovat je, aby nakonec nebyli zklamaní návštěvou Krušných hor,“ zdůrazňuje.

Situaci na Božím Daru lze sledovat na webových kamerách na www.bozidar.cz, a to například sjízdnost silnice 1. třídy Boží Dar - Klínovec.

autoři: Marie Bastlová , prh
Spustit audio