On-line výuku neplánujeme. Nepřetápět a neplýtvat vodou a elektřinou je racionální opatření, říká rektor
Náklady na energie by vysokým školám mohly vyrůst v součtu až o 5 miliard. Budou muset přejít na on-line výuku nebo omezit topení a osvětlení? „Nebudeme přecházet na on-line výuku, neplánujeme to,“ uklidňuje rektor Masarykovy univerzity v Brně Martin Bareš. „Ruská agrese a koronavirová pandemie nám zakryla to důležité, že se máme chovat zodpovědně vůči planetě. Důsledné zhasínání a neplýtvání vodou jsou racionální opatření,“ dodává.
Související
-
Kdo může za drahé energie? Vliv Německa se démonizuje, říká analytička
Ministři unijních zemí se na mimořádné schůzce svolané Českém shodli, jakým způsobem zasáhnout do trhu s elektřinou. „Je to signál trhu i Putinovi, že se EU neštěpí.“
-
Nejprve pandemie, nyní inflace a stoupající ceny energií. Jak současná krize dopadá na kulturu?
Na první pohled to sice není patrné, ale inflace a zdražování se dotkne i kulturních institucí. Jak se se zdražováním vyrovnává Národní divadlo či galerie?
-
Fotovoltaické panely, nová okna, venkovní žaluzie nebo fasáda. ZUŠ rekonstruuje i kvůli úsporám
Budova základní umělecké školy Leoše Janáčka v Havířově je skryta pod lešením. Cílem rekonstrukce je maximální úspora výdajů za energie.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.