Libí se mi, když akce mají svoje jídlo, říká šéfkuchař Pohlreich. Na Primátorkách připravuje šunku s křenem

Legendární Primátorky vrcholí. Akce se už počtvrté profesionálně účastní i šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, který byl osloven, aby vymyslel takzvaný signature dish, tedy něco jako jahody se šlehačkou na Wimbledonu. „Dostal jsem požadavek, jestli dokážu vymyslet něco pro Primátorky. Pražská šunka je jedna z mála vysloveně českých věcí, tak jsem si říkal, že šunka s křenem je správná kombinace, která by tady mohla být. A zdá se, že to funguje,“ říká.

V čem je pražská šunka specifická?

Čtěte také

Je to technologický postup, stejně jako  plzeňské pivo. Pražská šunka je typicky vařená, nakládaná. Tak jak to má správně být.

Je to oblíbený pokrm na svatbách?

Bývalo to vždycky tak, šunková rolka s křenovou šlehačkou. Nikdo nic lepšího neuměl, teď kuchaři umějí spoustu lepších věcí, ale tahle věc zůstává pořád stejně dobrá. Jak kuchařsky stárnu, tak mám jídla rád co nejjednodušší. A tohle je třísložková věc – křen, šunka, šlehačka. Chuťový profil je nezaměnitelný a skvělý.

Jak na vás působí atmosféra Primátorek?

Mám strašně rád sporty, které se odehrávají u vody. Myslím si, že okolo vody jsou super lidé. Jak sport je poctivý a musíte si to odmakat, tak lidé, kteří přestali veslovat, tak si nesou vlastnosti s sebou. Dobře se mi s nimi povídá a je mi tady hezky.

autoři: Vladimír Kroc , prh
Spustit audio

Související