Král letecké série Air Race. Poslechněte si medailon Martina Šonky

28. březen 2023

Je mistrem světa ve sportu, který momentalně neexistuje, a čeká se na jeho znovuobnovení. Český pilot Martin Šonka tak vyhlíží restart závodů mezi pilony. Nejen o sportovním létání je ale jeho kniha "Můj let do nebes". Borec to umí na kluzáku, věnuje se leteckým show, ale hlavně ho proslavila série Red Bull Air Race. Poslechněte si medailon, který pro posluchače Radiožurnálu Sport připravil František Kuna a navnaďte se na četbu audioknihy.

Slavnou sérii Red Bull Air Race Martin Šonka v roce 2018 v Texasu vyhrál a dostal se díky tomu do širšího povědomí fanoušků specifického sportu. 

Šlo o to, hlavně se z toho nezbláznit. Doufám, že díky takovému výsledku nebude zájem jen o mě, ale především o sport, kterému jsme pomohli povyrůst. Budu služebník svému sportu a rád mu pomůžu, říká o letectví Šonka. 

Po velkém úspěchu pětačtyřicetiletému letci gratulovali i hokejisté Aleš Hemský a Martin Hanzal, kteří se za ním dorazili podívat i do hangáru.

V květnu 2019 ale přišla zpráva, že Red Bull Air Race končí, hlavní sponzor se rozhodl v seriálu nepokračovat kvůli nižšímu zájmu veřejnosti. Šonka se to dozvěděl krátce před startem Aviatické pouti v Pardubicích.

Co na konec slavného seriálu říká? Čemu se věnuje místo závodního létání? I to se dozvíte v audioknize Martin Šonka: Můj let do nebes. Úryvky z ní pro posluchače Radiožurnálu Sport čte David Novotný. Vždy od úterý do neděle po 23. hodině v našem vysílání.

Série Příběhy sportovců nabízí krátké audio zpracování životopisů sportovních legend. Poznejte s námi významné životní a sportovní situace, které ovlivnily slavné kariéry. Všechny díly exkluzivní série jsou dostupné na webu sport.rozhlas a v mobilní aplikaci mujRozhlas.

autoři: František Kuna , rej
Spustit audio

Související