Kopce Vysočiny nás nezaskočí. Dvojkola se vydávají na další trasu

Před výjezdem na Vysočinu
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Před výjezdem na Vysočinu
0:00
/
0:00

Světluška dnes vyráží podruhé na cestu. Jedeme pro Světlušku je projekt, při kterém osobnosti Českého rozhlasu jedou s nevidomými a jejich piloty na výlet na kole. Za každý ujetý kilometr si vyjezdí 500 korun na aktivity Světlušky, nadačního fondu rozhlasu, který pomáhá nevidomým.

Na kole pojede i reportér Martin Karlík, který zná dobře trasu výletu. Ta začne v Tasově na Žďársku, kde působí Aliterra, která pomáhá nevidomým vytvářet sochy.

Pak pošlapou do areálu u Lamberka v Březníku. Právě tam je tábor pro nevidomé. Ten pořádá organizace Život trochu jinak. „Vybrali jsme si tu nejdelší trasu, kterou jsme mohli, abychom vyjeli co nejvíce peněz,“ usmívá se Martin Karlík s tím, že pojedou celkem 30 kilometrů.

Do pedálů na stejném kole s Martinem také šlápne Pavel Sladký ze stanice Vltava. Ten neskrývá radost z toho, že se po dlouhé době podívá na Vysočinu. „Charitativní i výletní účel, všechno pro mě v jednom,“ pochvaluje si.

Na druhém tandemovém kole budou šlapat nevidomý jezdec Karel Novotný a jeho pilot Petr Čáp. A jak ubezpečují, kopce Vysočiny je nezaskočí. „S Petrem jsme se dohodli, že budeme rychlejší – do kopce pojedeme dvojnásobnou rychlostí, z kopce trojnásobnou,“ prohlašuje Karel.

Živě se budeme hlásit nejen ve vysílání Radiožurnálu, ale také na našich sociálních profilech: na instagramu, facebooku a twitteru.

Celý tým se shoduje, že celou trasu chtějí ujet na jeden zátah. Ani kroupy, které jsou v předpovědi, je nerozhází.