Kopce Vysočiny nás nezaskočí. Dvojkola se vydávají na další trasu

Před výjezdem na Vysočinu
Před výjezdem na Vysočinu

Světluška dnes vyráží podruhé na cestu. Jedeme pro Světlušku je projekt, při kterém osobnosti Českého rozhlasu jedou s nevidomými a jejich piloty na výlet na kole. Za každý ujetý kilometr si vyjezdí 500 korun na aktivity Světlušky, nadačního fondu rozhlasu, který pomáhá nevidomým.

Na kole pojede i reportér Martin Karlík, který zná dobře trasu výletu. Ta začne v Tasově na Žďársku, kde působí Aliterra, která pomáhá nevidomým vytvářet sochy.

Pak pošlapou do areálu u Lamberka v Březníku. Právě tam je tábor pro nevidomé. Ten pořádá organizace Život trochu jinak. „Vybrali jsme si tu nejdelší trasu, kterou jsme mohli, abychom vyjeli co nejvíce peněz,“ usmívá se Martin Karlík s tím, že pojedou celkem 30 kilometrů.

Do pedálů na stejném kole s Martinem také šlápne Pavel Sladký ze stanice Vltava. Ten neskrývá radost z toho, že se po dlouhé době podívá na Vysočinu. „Charitativní i výletní účel, všechno pro mě v jednom,“ pochvaluje si.

Na druhém tandemovém kole budou šlapat nevidomý jezdec Karel Novotný a jeho pilot Petr Čáp. A jak ubezpečují, kopce Vysočiny je nezaskočí. „S Petrem jsme se dohodli, že budeme rychlejší – do kopce pojedeme dvojnásobnou rychlostí, z kopce trojnásobnou,“ prohlašuje Karel.

Živě se budeme hlásit nejen ve vysílání Radiožurnálu, ale také na našich sociálních profilech: na instagramu, facebooku a twitteru.

Celý tým se shoduje, že celou trasu chtějí ujet na jeden zátah. Ani kroupy, které jsou v předpovědi, je nerozhází.