Když se sny plní. Jaká přání pomohla splnit Ježíškova vnoučata?

„Kdo si ji vezme poprvé do rukou, myslí si, že je živá.“ Robokočka dělá radost celému domovu pro seniory

V pondělí 13. listopadu spustíme další ročník našeho předvánočního projektu Ježíškova vnoučata. Každý si bude moci opět na našem speciálním webu vybrat přání osamělých seniorů a splnit ho. Ježíškovo vnouče už dřív potěšilo všechny seniory v jednom z ostravských domovů. Přáli si totiž velmi zvláštního společníka.

Čtěte také

Je to kočka a není to kočka, je to robokočka. Sice je to jenom hračka, ale tady v Charitním domě svaté Alžběty v Ostravě jde z náruče do náruče. Se sociální pracovnicí Adrianou Bernatíkovou jdeme k paní Zdeňce. Už zdálky natahuje ruce.

Slzy radosti vidíme i vedle v pokoji. „Přede a mňouká, kdo si ji vezme poprvé do rukou, tak si myslí, že je živá,“ pochvaluje si seniorka.

Asi nikdo netušil, jak velkou radost něco takového udělá. Třeba jenom proto, aby se mohli dotýkat něčeho příjemného, když sledují oblíbený seriál v televizi, kterou mají také díky Ježíškovým vnoučatům.

Klientka domova pro seniory s robokočkou

Relax pro seniory

V domově je zrovna paní Denisa Nováčková se dvěma živými kočkami, které seniorům půjčuje. Co říká na konkurenci v podobě robokočky? „Je to skvělý nápad pro lidi, co mají alergii, nebo se živé kočičky bojí.“

Opravdu se stává, že někdo jen tak smutně hledí z okna, ale když dostane umělou kočku do ruky, tak se rozzáří. Potvrzuje to Adriana Bernatíková z ostravské charity. „Senioři relaxují, kočičku si hladí. Ti, co měli zvířátko než k nám přišli, tak se třeba teď vrátí do minulosti.“

Charitní Dům svaté Alžběty se do Ježíškových vnoučat zapojuje pravidelně a má to štěstí, že všechna přání klientů se zatím podařilo splnit.

V dalším díle ukážeme, že Ježíškova vnoučata pomáhají osamělým seniorům i s nákupy. Parta nadšenců rozváží plné tašky po celé republice.

autoři: Martin Knitl , prh
Spustit audio