Kdy se rozhodne o brněnském nádraží? Odpovídal Matěj Hollan z hnutí Žít Brno

Dosavadní primátor Brna Roman Onderka se vzdal funkce ve vyjednávacím týmu sociální demokracie. Na dojednané koaliční smlouvě se však nic nemění. I to řekl moderátorce Karolíně Koubové Matěj Hollan, lídr hnutí Žít Brno a kandidát na náměstka primátora.

„Na faktickém stavu to nic nemění,“ potvrzuje Matěj Hollan. „Se sociálními demokraty jsme nejednali a jednat nebudeme,“ dodává s tím, že je s předjednanou koaliční smlouvou spokojený. „Nedovedeme si představit, že bychom s ČSSD dojednali lepší smlouvu,“ myslí si.

Čtěte také

Při vyjednávání však došlo k rozporům, a to například v otázce brněnského železničního nádraží. „Shodli jsme se, jak problém budeme řešit,“ připouští Matěj Hollan. Vítězná varianta by podle něj měla mít prokazatelnou podporu veřejnosti a měla by být také podložena studií proveditelnosti, kterou zadává SŽDC. Právě ta je podle něj podstatná, aby mohly být obě varianty vyhodnoceny.

„Neseme chyby dosluhujícího magistrátu,“ připomíná Matěj Hollan. Ať už tedy bude referendum o brněnském nádraží vypsáno kdykoliv, radnice by podle jeho slov o něm měla informovat, aby přišlo hlasovat co nejvíce lidí.

Co si slibuje od svého působení na magistrátu? Ustoupí od politické satiry? A plánuje posílení brněnských městských částí při tvorbě územního plánu? Také to zajímalo moderátorku Karolínu Koubovou po 17. hodině.

Celý rozhovor si kdykoliv poslechněte v našem iRadiu nebo kliknutím na odkaz přímo v tomto článku.

autoři: šše , kko
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...