Karolína Erbanová: Rozhlížím se, kterou cestou půjdu

22. září 2018

Olympijský bronz, titul mistryně Evropy, dvě bronzové medaile z mistrovství světa… a pak oznámení, že sportovní kariéru končí. Rychlobruslařka Karolína Erbanová i na Prague Sport Games potvrzuje, že si své rozhodnutí nerozmyslela.

„Dávám si hodně času, nechci se k tomu moc vyjadřovat, teď to takhle zrovna je,“ vysvětluje v rozhovoru s moderátorkou Lucií Výbornou z akce, na které se amatérští sportovci mohou setkávat s profesionálními.

„Dnes je vrcholový sport na velké úrovni, to co se od sportovce očekává, je těžké,“ říká. A co nyní plánuje do budoucna? Chce si užít třeba i to, že poprvé nemusí jednat hekticky, odpočinout si s čistou hlavou. „Rozhlédnout se, kterou cestou půjdu,“ dodává.

Člověk je do profesionálního sportu ponořen a žije v takzvané bublině, takže nyní stále neví, co bude dál, sportovat ale nepřestala. „Lehnout si na gauč, to nemám v sobě. Tělo si udržuji, celý život se hýbu, to je moje doména,“ uzavírá.

Upřímnost řeší spoustu věcí

Jako mladou a silnou ženu charakterizuje Karolínu Erbanovou biatlonista Michal Krčmář. Ten také obdivuje její rozhodnutí. „Za nic se neschovává, řekla věci na rovinu, tak jak je cítí,“ popisuje.

On sám také nemá problém, jak sám potvrzuje, říkat věci otevřeně – s problémy se prát a postavit se jim čelem. „Upřímnost řeší spoustu věcí,“ upozorňuje.

autoři: Lucie Výborná , prh