Karel Schwarzenberg: Máme hlavu státu, která pracuje pro cizí mocnost

7. květen 2018

Zpráva, kterou prezident Miloš Zeman svévolně šíří, aby podpořil Moskvu, není úplně pravda. Právě to by v souvislosti s kauzou Novičok řekl zahraničním spojencům Karel Schwarzenberg, pokud by zastával funkci ministra zahraničí – česká protichemická jednotka podle něj musí vědět o všech jedech u nás, a to včetně Novičoku.

Zdůrazňuje také rozdíl mezí zkoumáním jedů a jejích výrobou. „To, co pan prezident řekl, poškodilo Českou republiku a posloužilo zájmu Moskvy a Kremlu,“ vysvětluje s tím, že Česko má hlavu státu, která pracuje pro cizí mocnost.

Podotýká také, že Miloš Zeman je pro ruskou propagandu důležitý – když hlava státu něco prohlásí, tak se to bere vážně a ve všech médiích podává.


Postavit se proti zájmům Moskvy není pro Andreje Babiše lehký úkol. Karel Schwarzenberg

„Mimo našich sousedů a lidí v Evropě, co jsou politicky činní, nikdo na světě nemá tušení, kdo je Miloš Zeman. Zaznamenává ale, že prezident České republiky přiznal, že Novičok byl u nás vyráběn,“ vysvětluje s tím, že to je ta zpráva, která pronikne do větší části světa.

Zdůrazňuje také, že západní spojenci neberou Miloše Zemana vážně – cokoliv řekne, tak zaznamenají s úsměvem. Poslanecká sněmovna by se také podle Schwarzenberga měla zajímat kauzou, kde hlava státu očividně poškodila zájmy České republiky.

autoři: prh , mba

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.