Josef Abrhám nejen o filmu Přijde letos Ježíšek?: Humor se musí hrát s vážnou tváří

5. prosinec 2013
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Josef Abrhám prozradil, kdy si s oblibou zahraje jazz

Do kin vstupuje snímek Přijde letos Ježíšek?, ve kterém jednu z hlavních roli ztvárnil herec Josef Abrhám, a to přesto, že nové role spíš odmítá. „Mám rád pohádky, protože jsou o dobru a zlu a uprostřed jsou úsměvné situace,“ vysvětlil ve vysílání Radiožurnálu moderátorce Lucii Výborné krátce po 10. hodině.

Dodal navíc, že nemá rád „fialové filmy“ směřující k naturalismu. „Toho je okolo mě hodně,“ tvrdí a současně prozrazuje, že humor se musí hrát s vážnou tváří. Před premiérou snímku Přijde letos Ježíšek? je prý klidný. „Film je už rok hotový. Jsem klidný, protože se mi líbil a natáčení jsem si užil,“ vysvětluje.

Čtěte také

Co považuje za tajemství dobrých herců? „Napodobujeme postavy skrze naše životy,“ uznává. Herec podle něj dostane text a je jen na něm, jak interpretuje postavu, kterou má za úkol oživit na jevišti nebo ve filmu.

„To nejdůležitější je najít svou interpretaci,“ zamýšlí se a dodává, že umění interpretace je těžko měřitelné. „Jde o dar. V našem oboru je řada vynikajících herců, ale jen na některé mě baví se dívat,“ tvrdí.

Jak se v životě dá vyhnout negaci? A kdy s radostí sedá ke klavíru a zahraje si Rapsodii v modrém? Také o tom mluvil Josef Abrhám v Hostu Radiožurnálu.

autoři: Lucie Výborná , šše
Spustit audio

Související