Jihokorejce trénoval Jandač na začátku své kariéry. Letos se s nimi utká už v prvním zápase

19. leden 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Josef Jandač

Jižní Korea není pro Josefa Jandače neznámou. Na Dálný východ se vydal trénovat jen krátce po angažmá v Berouně. Tehdy trénoval své spoluhráče. Jihokorejci zrovna do Berouna přijeli na měsíční hokejový kemp. A jejich trenérem se stal právě Jandač.

Tak moc se jim líbil, že si ho odvezli do Koreje. Původně to mělo být jen na část sezony. „Oni tam mají trošku jiný hokejový rok,“ vysvětluje trenér. „Letěli jsme s nima na jejich play-off a to jsme vyhráli.“ Z jedné cesty do Jižní Koreji pak bylo pravidelné cestování na druhý konec světa. Takový výměnný pobyt.

„Rozkoukal jsem se rychle a viděl jsem tu díru na trhu.“ A tak se Jandač chopil příležitosti a založil v Asii hokejovou školu, která tam fungovala víc jak osm let. Mladí hokejisté létali na měsíc do Čech, aby se tu učili, anebo lítal trenér za nimi, když měl zrovna pauzu.

Olympijský rok

Pro Jandače, který byl v trenérském světě jako nováček se tak otevřely do světa. Ne sice přímo do světového hokeje, ale i tak to byla dobrá asijská zkušenost.

V nadsázce řečeno se mu může jeho podíl na hokejovém učení Jihokorejců vymstít. Právě Jižní Korea je totiž prvním soupeřem českého týmu v olympijském turnaji v Pchjongčchangu.

autor: fk
Spustit audio