Ježíškova vnoučata. Radiožurnál plní přání

Hanka Shánělová, klienti domova v Třebešíně a nezapomenutelný koncert

Ježíškových vnoučat už je přes 17 tisíc. Nejvíc na jednom místě jich ale tento týden bylo zaručeně v pražském Třebešíně. Moderátorka Radiožurnálu Hanka Shánělová se totiž rozhodla, že splní přání klientů zdejšího Komplexu Třebešín a domluví jim koncert dětského pěveckého sboru. 

Blíží se 17. hodina a v domově v Třebešíně se pod vedením Jarmily Novenkové rozezpívává dětský sbor Zvonečky. Ten sem na přání místních seniorů pozvala moderátorka Hanka Shánělová.

„O tom, kam jdeme a pro koho budeme zpívat, jsme si hodně povídali,“ říká Jarmila Novenková. „A padl hezký postřeh. Děti říkaly, že když budou zpívat pro starší lidi, kteří mohou špatně slyšet, budou zpívat hlasitěji.“

Na setkání s papežem, které zařídila Ježíškova vnoučata, stále vzpomíná

Jarmila Vrzáčková, která se díky projektu Ježíškova vnoučata setkala s papežem

Čtyřiaosmdesátiletá obyvatelka domova pro seniory v Třebíči se chtěla setkat s papežem Františkem. Přání jí splnila Ježíškova vnoučata. Příběh Jarmily a její cesta do Vatikánu se staly symbolem prvního ročníku projektu Českého rozhlasu.

Děti seniorům přivezly i vlastnoručně vyrobené dárky. „Je to kartička, na které je z chlupatého drátku vyrobený zvoneček. Uvnitř je napsaný dopis,“ popisuje malá Amélie.

„Neskutečný zážitek“

Během koncertu se většina seniorů usmívá. Někteří i trochu pokyvují do rytmu. U několika babiček jsou v očích dokonce slzy dojetí. „Byla to nádhera, děti byly kouzelné,“ svěřují se paní Libuše, Alena a Jaroslava.

A radost měla i zdejší vedoucí sociální pracovnice Aneta Stachová. „Návštěvy dětí naše klienty vždycky potěší, dobijí je zvláštní energií a je to pro ně neskutečný zážitek,“ shrnuje.

autoři: Vojtěch Koval , als
Spustit audio

Související