Janek Rubeš z pořadu Praha vs. prachy: Tvrdí, že mě platí konkurence. A to mi vadí

16. červenec 2015
Janek Rubeš, novinář a dokumentarista

Pro internetovou televizi Stream natáčí pořad Praha vs. prachy a do povědomí veřejnosti se zapsal především díly o taxikářích, kteří denně okrádají turisty přímo v centru metropole. Dokumentarista Janek Rubeš přiznává, že kdykoliv natáčí, neobejde se bez ochranky.

Janek Rubeš se zaměřil na problém s taxikáři, kteří stojí se svými auty v ulici Pařížská. „Jsem sám, nemám armádu reportérů, kteří by mohli mapovat celou Prahu,“ vysvětluje své zaujetí touto ulicí. Uznává však, že v Praze bychom našli více míst, kde podvodníci okrádají turisty, ať už na Václavském náměstí nebo například v Karlově ulici.

Současně připomíná, že se nechce dotknout taxikářů. „Lidi, které točím, už nejsou taxikáři, ale spíš zloději,“ tvrdí. „Okrádají stovky turistů o desetitisíce korun denně. A magistrát nezvládl zakročit,“ popisuje Janek Rubeš. Přitom o podvodnících natáčí už půl roku. Jeho ambicí ovšem není vypátrat osobu, která zřejmě nad těmito nepoctivci stojí. Požaduje spíš změnu přímo na ulici.

Čtěte také


Podvodníci z Pařížské mě urážejí a mají pocit, že mě znají. Tvrdí, že mě platí konkurence a to mi hodně vadí. Vadí mi smýšlení, že všechno musí být zaplacené.

Stejně tak neplánuje podávat žaloby. „Umím natáčet videa a dávat je na internet. Oni by nade mnou vyhráli a pravděpodobně také vyhrají. Nikdy nedokážu, že nás okradli, protože zvládají kličky. Chodí v tom už 20 let,“ upozorňuje.

Celý rozhovor si kdykoliv poslechněte v našem iRadiu nebo kliknutím na odkaz přímo v tomto článku.

Spustit audio
autoři: Šárka Ševčíková, Karolína Koubová