Jan Bílek

Redaktor domácí redakce

Redaktor domácí redakce Radiožurnálu.

Co dělám v rozhlase: Rozkoukávám se. A když ne, tak připravuju příspěvky do vysílání Radiožurnálu a Plusu, a to hlavně věci z oblasti kultury. Takže o literatuře, o filmech, výtvarném umění, hudbě, no prostě o tom, co je aktuální a z čeho nějak vyzařuje člověk a tvořivost.

Před rozhlasem: To jsem byl ve škole. Na Univerzitě Palackého v Olomouci jsem vystudoval bohemistiku a filmovou vědu. Redakční práci jsem během toho jen tak nějak „ochutnával“, a to v malých redakcích na stáži, v univerzitních novinách nebo ve studentském časopise. Na poslední stáž jsem nastoupil do Českého rozhlasu…

Co mě baví: Povídka Den jako stvořený pro banánové rybičky J. D. Salingera. A humor ve všech podobách, čas s blízkými, dělání věcí, o kterých jsem myslel, že je dělat nikdy nebudu. A taky třeba poslouchání elektronické hudby, běhání, fotbal nebo řízení auta.

Co mě vždy dostane: Způsob, jakým se major Winters v seriálu Bratrstvo neohrožených vypořádal s kapitánem Sobelem na konci série aneb „Zdravíme hodnost, ne člověka“.

Všechny články

Stránky

Sledujte nás

Kolegové