Jak se nakupuje v Číně? Hřib a Fischer pošramotili vztahy s Čínou, tvrdí prezidentský kancléř

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vratislav Mynář

Prezident Zeman před pár dny pronesl projev k občanům, a to v souvislosti s pokračující pandemií koronaviru. Jak naznačuje prezidentský kancléř Vratislav Mynář, další veřejná vystoupení prezidenta republiky by mohla následovat. „Po názorech pana prezidenta je velká poptávka, rozhodl se proto vystoupit i v dalších dnech,“  říká pro Radiožurnál kancléř prezidenta republiky.

Miloš Zeman ve svém projevu mimo jiné poděkoval Čínské lidové republice za to, že Česku umožnila nakoupit tolik potřebné ochranné pomůcky. Vratislav Mynář pak v rozhovoru pro Seznam Zprávy naznačil, že podíl na úspěšném obchodu mají nejen prezident, ale i samotný Vratislav Mynář a také Martin Nejedlý a Jaroslav Tvrdík. 

„Nepřiznávám si zásluhu, jen jsem řekl, že naše únorová cesta do Číny významnou měrou přispěla k narovnání vztahu mezi námi a Čínou. Ten byl velmi pošramocen působením regionálního politika Hřiba a senátora Fischera,“ soudí Vratislav Mynář.

„Vykukové, kteří levně nakoupí a draze prodají“

Zda by se bez této cesty mohlo stát, že by Čína České republice ochranné pomůcky vůbec neprodala, se ale neodvažuje tvrdit. V Číně přitom nakupuje celý svět. A nejde jen o státy. Dnes například Petr Beitl, poslanec ODS, informoval, že jemu samotnému se podařilo nakoupit v Číně respirátory za 400 tisíc korun. Za pouhý týden je chce dovézt do Česka.

„Vykuků, kteří by rádi nakupovali relativně levný zdravotnický materiál z Číny a pak tady mnohonásobně dráž prodávali, je hodně,“ nešetří ostrými slovy Vratislav Mynář.

Co říká na kvalitu zdravotnických pomůcek, které Čína do Česka poslala? A jak Vratislav Mynář hodnotí kritická slova prezidenta Miloše Zemana na adresu herců? Poslechněte si celý rozhovor.

Spustit audio
autoři: Marie Bastlová , als

Odebírat podcast

Související