Jak dobrou máte paměť? Přijďte 19. až 21. září na Dny paměti v Českém rozhlase!

15. září 2016

Demence podle posledních odhadů postihuje v Česku více než 150 tisíc lidí. Léčena je přitom méně než čtvrtina pacientů. Testování se koná při příležitosti Týdne paměti, který organizuje Česká alzheimerovská společnost (ČALS), aby upozornila na problematiku života lidí s demencí.

Testování paměti se bude konat v celé České republice. Do budovy Českého rozhlasu ve Vinohradské ulici 12 bude možné na vyšetření přijít ve dnech 19. až 21. září v době od 10.00 do 18.00 hodin.


I s Alzheimerovou chorobou je možné žít kvalitní život. Dobu, kdy je člověk relativně soběstačný, je možné prodloužit při včasném zahájení léčby. Proto je tak důležitá správná diagnóza. Tu je přitom třeba udělat co nejdříve po projevení prvních příznaků. Mezi ně patří například problémy s pamětí. Šanci na kvalitnější život u nás nemá až 100 000 lidí s nějakou formou demence, kteří nemají diagnózu!Martina Mátlová, ředitelka ČALS

Objednávky budou přijímány na telefonním čísle 283 880 346, a to každý všední den od 8.00 do 19.00 hodin (o víkendu od 11.00 do 19.00 hodin). Po telefonické domluvě termínu se zájemci dostaví na recepci Českého rozhlasu Vinohradská 12, kde obdrží další instrukce.

Demence podle posledních odhadů postihuje v Česku více než 150 tisíc lidí. Léčena je přitom méně než čtvrtina pacientů. Pokud by zájemci o vyšetření paměti neměli možnost dostavit se do budovy Českého rozhlasu, je možné se objednat na jiný termín v jiném místě. Vyšetření nabízejí také kontaktní místa v ostatních českých městech.

Plakát Týden paměti
autor: jaw
Spustit audio