Co dělám v rozhlase: Připravuji zpravodajské příspěvky – zprávy, reportáže z terénu, případně živé vstupy do vysílání. V první řadě pro stanice Radiožurnál a Plus, sekundárně i pro další stanice Českého rozhlasu. Nejdřív v pozici redaktorky v zahraniční redakci, od srpna 2019 pak jako zpravodajka Českého rozhlasu v Moskvě.
Před rozhlasem: Před příchodem do Českého rozhlasu jsem několik let strávila v zahraniční redakci Lidových novin a před tím v zahraniční redakci iDNES.cz. A když jsem zrovna nepracovala, pendlovala jsem mezi Prahou a Brnem, kde jsem na Masarykově univerzitě vystudovala politologii a žurnalistiku.
Co mě baví: Cesty do krajin více či méně vzdálených. Reportážní cesty jsou pro mě takovým kořením novinářské práce. I když je to často náročné a člověk naspí sotva pár hodin, musí se vyrovnávat s časovými posuny, věčným přesouváním se z místa na místo, mnohdy i určitým osobním nepohodlím, ta možnost být přímo na místě se nedá ničím nahradit. A je úžasné moci být tím vypravěčem, který zprostředkovává příběhy lidí odehrávající se stovky nebo tisíce kilometrů daleko.
Všechny články
-
Zpravodajka Milenkovičová: Nabídka Ruska k mírovému jednání? Další mystifikace. Chystá se ofenziva
Náměstek ruského ministra zahraničí vybídl v televizním rozhovoru Ukrajinu k mírovým jednáním. Ovšem na základě té reality, která existuje. Co tím Kreml sleduje?
-
Z 50 tisíc naverbovaných vězňů-wagnerovců žije maximálně pětina, tvrdí lidskoprávní organizace
Ruská soukromá armáda wagnerovců, za kterou stojí petrohradský podnikatel Jevgenij Prigožin, přestala verbovat ruské vězně. Informaci potvrdil sám Prigožin.
-
Rozluštění záhady Ďatlovovy výpravy se odkládá. Závěr prokuratury nesedí a archiv badatele osiřel
Před 63 lety na Urale zahynulo devět členů Ďatlovovy výpravy. Zkoumání toho, co se tehdy stalo, zasvětil dvě dekády svého života jekatěrinburský rodák Jurij Kuncjevič.
-
Tajný sovětský podnik Baltijec dlouho neměl název ani adresu. V estonské Narvě z něho chtějí hotel
Z někdejšího závodu Baltijec v estonské Narvě zbyla opuštěná centrální budova. Místní muzeum tam začalo pořádat exkurze, než se z ikonické budovy podle plánu stane hotel.
-
Bez kultury se společnost mění v divochy. Kreml potřebuje otroky, ty lze umlčet, míní filmař Manskij
Kreml se prý snaží nastolit novou kulturu založenou na své ideologii. „To se jim příliš nedaří, protože ti nejtalentovanější, nejžádanější a tedy nejrozumnější odmítli.“
-
Ruští středoškoláci se budou učit rozebírat zbraně, říká redaktorka Milenkovičová
„Vojenská výchova má být přípravou na přežití války, přírodních katastrof nebo k výkonu vojenské služby,“ popisuje Ivana Milenkovičová ze zahraniční redakce.
-
Vypukl boj o sesazení Putina? Nahradit by ho chtěli Prigožin a Kadyrov, uvažuje komentátor Dvořák
„Vlivný ruský oligarcha Jevgenij Prigožin je v tandemu s čečenským vůdcem Ramzanem Kadyrovem, hlavním kritikem ruské generality,“ vysvětluje Libor Dvořák.
-
Zemřel Michail Gorbačov. Víc kondolencí přichází z ciziny než z Ruska
Ve věku 91 let zemřel někdejší generální tajemník a prezident Sovětského svazu Michail Gorbačov. Zasloužil se o pád sovětského impéria i Železné opony.
-
Ivana Milenkovičová: Nový Pionýr a každý den zpívat hymnu. Rusko cíleně povede děti k nacionalismu
Získat relevantní informace o tom, co se děje v Rusku, je nyní nesmírně obtížné. Jak ruský režim prezentuje válku na Ukrajině? A jakými změnami prochází ruská společnost?
-
Za sovětských dob býval Nižnij Novgorod uzavřeným městem, cizinci tam nesměli. O to víc je teď láká
Barevné dřevěné domky, se zdobnými vyřezávanými římsami nad okny, připomínají krajky. Tradiční domy ale postupně zmizely z center řady ruských měst.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- následující ›
- poslední »