Issová se zranila po pádu z Neužilovy náruče. Honey spojuje Dejvické divadlo s La Putykou

14. září 2017
Divadlo Jatka 78. Představení Cirku La Putyka Airground hrané v rámci Venkovní scény v květnu 2017

Akrobatické prvky trénují v těchto dnech v prostorách Jatek 78 herci pražského Dejvického divadla. Naopak soubor moderního Cirku La Putyka piluje činohru. Společně pracují na představení Honey, které se bude hrát od 12. listopadu.

Na jedné z prvních zkoušek režisér představení Miroslav Krobot seznamoval herce se svojí představou. „Neměly by to být žádné velké, stylizované výkony,“ říká režisér.

Herečka Martha Issová se prvních tréninků také účastnila, následky jejího pádu z náruče kolegy Václava Neužila odhalil až rentgen. „Spadla jsem na klouby své levé ruky, dost mne to bolelo, ale říkala jsem si, že nebudu žádná kaše a že to nějak zvládnu,“ popisuje.


Radiožurnál sleduje zkoušky od prvních setkání obou souborů a o celém projektu připravujeme do vysílání týdenní časosběrný seriál. Nebudou chybět ani fotky nebo videa ze zkoušek. To všechno můžete čekat těsně před premiérou v týdnu od 6. listopadu.

Po týdnu si ale zašla k doktorovi a na rentgenu se zjistilo, že má dvě zlomené žebra.

Dalším z tvůrců projektu je Rosťa Novák mladší. V představení Honey se objeví i herec Jaroslav Plesl nebo Lenka Krobotová z Dejvického divadla. Ze souboru Cirk La Putyka je doplní například Jiří Kohout nebo Anna Schmidtmajerová.

  • Reportáž
  • herci