I s omezenými prostředky můžete napáchat spoustu dobra, říká lékařka z válečných zón Höschlová
Snažím se na věci koukat očima lidí, kteří mají jiné podmínky života, říká lékařka urgentní medicíny Kristina Höschlová, která ve své knize Lékařem mezi pouští a minami vrací na mise do Jemenu, Afghánistánu a Kurdistánu. „Důležitá je schopnost flexibility a odlehčeného pohledu. Pak děláte lépe klíčová rozhodnutí s minimálními diagnostickými prostředky,“ popisuje zkušenosti z praxe lékařky ve válečných zónách. Odkud plyne dojem hrůzostrašna, který se pojí s válečnou medicínou?
Související
-
Porušováním pravidel se medicína vyvíjí. Vždy se zkoušely nepředstavitelné věci, zamýšlí se lékař
Pražský IKEM slaví padesát let fungování, ČT odvysílá o historii instituce dokument. Na svoje počátky vzpomíná přednosta transplantačního centra, profesor Ondřej Viklický.
-
Nejdůležitější věci se často dějí po skončení válečného konfliktu, říká fotografka Štuková
Do Náhorního Karabachu přijela, když většina novinářů byla pryč. Jarmilu Štukovou zajímají příběhy lidí, kteří se vracejí do svých poničených domovů a snaží se začít znovu.
-
Některé scény ze seriálu Sanitka jsou pro mě nepochopitelné, říká legendární záchranář
„Doktorů, kteří jsou schopní a ochotní sloužit na záchranné službě nebyl nikdy dostatek a asi není ani teď,“ říká legendární záchranář František Ždichynec.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.