I když nebyla medaile, šlo o jeden z nejlepších šampionátů za poslední dobu, hodnotí Davidová

19. únor 2023

Na mistrovství světa dojely svůj poslední závod ženy a nejlépe si v něm z českých biatlonistek vedla Markéta Davidová. Ta dojela v závodě s hromadným startem na páté příčce a vylepšila si tak osobní maximum na letošním šampionátu. Jak hodnotí závěrečné vystoupení a celé mistrovství světa si poslechněte v rozhovoru, který vedla s reportérem Radiožurnálu Sport Janem Suchanem.

Markéto, jak hodnotíte závodní tečku za mistrovstvím světa?

Jsem spokojená, závod jsem si užívala a bavilo mě to.

Pro vás je to nejlepší individuální výsledek tady v Oberhofu, bylo to i pocitově nejlepší?

Rozhodně. Na lyžích určitě a i na střelnici to nebylo tak špatné. Ty jedničky se prostě stanou, k medaili potřebujete mít i trochu štěstí. 

Nemrzí vás, že takovou běžeckou formu (dnes pátý nejrychlejší čas), jste neměla třeba v úvodním týdnu šampionátu během sprintu?

Samozřejmě mě mrzí, že jsem se takhle necítila celý šampionát. Teď už s tím nic neudělám, ale máme před sebou ještě tři týdny, tak doufám, že si formu odvezu ještě na zbylé Světové poháry. 

Byla jste třikrát v individuálních závodech v elitní desítce, to se vám dosud na žádném šampionátu nepovedlo. Vyměnila by jste to za jednu medaili?

Určitě, že jo. I když to na medaili nebylo, tak výsledky jsou dobré. 

S jakými pocity opustíte Oberhof?

Už se těším domů až se usuším. Dnes mě to bavilo, i když to necinklo. 

Jak hodnotíte mistrovství světa, kde česká výprava získala mnoho nadějných výsledků do budoucna?

Byl to jeden z nejlepších šampionátů za poslední dobu, i když z toho nebyla medaile. Je to těžké, na medaili se musí sejít opravdu všechno. Byly tady z naší strany skvělé výsledky a i kluci ukázali, že jdou správnou cestou a nahoru.

autoři: Jan Suchan , rej
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.