„Hrály jsme svůj tenis, neuvěřitelný pocit.“ Krejčíková a Siniaková ovládly US Open

12. září 2022

České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková triumfovaly ve čtyřhře na US Open a zkompletovaly tak sbírku úspěchů. Olympijské vítězky z Tokia otočily na betonových dvorcích v New Yorku finále proti domácímu páru McNallyová/Townsendová a za více než dvě hodiny vyhrály 3:6, 7:5 a 6:1. Poslechněte si rozhovor Jaroslava Plašila s oběma tenistkami v šatně po vítězném utkání.

Po dvou titulech ve Wimbledonu, French Open a letošnímu vítězství na Australian Open tak získaly čtvrtou odlišnou trofej z turnajů velké čtyřky. Tenistky se zároveň kvalifikovaly na Turnaj mistryň. 

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...