Hokej živě na Radiožurnálu Sport! Startuje nový ročník extraligy

15. září 2022

Ve čtvrtek 15. září zápasem Kometa Brno - Energie Karlovy Vary začíná nový ročník hokejové extraligy. A Radiožurnál Sport bude pochopitelně u toho – na všech zápasech máme reportéry, kteří v každém hracím kole komentují utkání v přímých přenosech. Poslouchejte pořad S  mikrofonem za hokejem.

Čtěte také

Obhájcem vítězství bude Třinec, ten bude útočit na svůj čtvrtý titul za sebou. Kdo má největší šanci sesadit ho z trůnu? Podle sportovního redaktora Petra Kadeřábka nejvíce posiloval kádr tým Pardubic. „Posil a velkých jmen získaly Pardubice velké množství,“ říká.

Pardubice tak budou v novém ročníku hokejové extraligy mířit vysoko, sází také na kvalitu mezi tyčemi – po angažmá v Čeljabinsku na zkušeného Romana Willa.

Posily ale přišly i do Sparty. Do soupisky se zařadí například Dominik Simon, který se do Sparty vrací po sedmi letech strávených v NHL. „Do Kladna zase přišel Jakub Klepiš a před dvěma dny oznámili příchod švédského útočníka Adama Brodeckého,“ dodává Petr Kadeřábek.

A bude díky posilám extraliga kvalitnější než v minulé sezoně? „Jsem přesvědčený, že ano. Tím, že spousta hráčů nehraje KHL, ale domácí soutěž. A ještě přijdou Lotyši, kteří by hráli za Dynamo Riga – dva máme na Kladně, další tři se hlásí o účast v extralize. Takže kvalita extraligy bude ještě vyšší než v minulém ročníku. Navíc zůstávají taková esa, jako je třeba Tomáš Plekanec, který bude jeden z nejlepších hráčů extraligy.“

První kolo hokehové extraligy: 

Čtvrtek 15.9.:        Brno - K. Vary

Pátek 16.9.:           Třinec - České Budějovice

                              Litvínov - Vítkovice

                              Ml. Boleslav - Sparta Praha

                              Plzeň - Olomouc

                              Kladno - Pardubice

                              Hr. Králové - Liberec

Speciál Radiožurnálu Sport ke startu hokejové extraligy

Jaké jsou nové struktury v extralize? Nové rozměry kluzišť? Kdo by mohl být nový mistr? Jak bude hrát HC Sparta s novou posilou? Udrží se hokejové Kladno v extralize? To vše i jiné otázky proberou ve speciálu naši hosté Vladimír Orzságh a Otakar Vejvoda. Moderují Martin Procházka a František Kuna. Poslouchejte Radiožurnál Sport od 15:05.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.