Harry a Meghan na Netflixu. Média se těší na šokující odhalení ze zákulisí královské rodiny

Válka v rodině Windsorů! I tak nazývají britská média vztahy v královské rodině. Streamovací služba Netflix ve čtvrtek odvysílá první tři díly dokumentární série o britském princi Harrym a jeho manželce Meghan. Už samotné upoutávky vyvolaly v Británii pozdvižení. Naznačily totiž, že pár odhalí mnohé šokující informace o královské rodině.

„V rodině panuje přísná hierarchie. Dochází k únikům informací do médií a některé příběhy jsou vykonstruované. Nikdo neví, co se tam děje. My to víme, je to špinavá hra,“ říká princ Harry v jedné z upoutávek. Předpokládá se, že závažná odhalení by se měla týkat toho, jak se britská královská rodina chovala k princově manželce Meghan.

„Harry mluví obecně o utrpení všech žen, které se do paláce provdaly. V té souvislosti se v obraze objeví princezna Diana a hned potom záběr na plačící Meghan. Princ také naznačuje, že královská rodina spolupracuje s médii, kterým některé příběhy podstrkuje,“ všímá si bývalý zpravodaj v Londýně Jaromír Marek.

Korunovace bez Harryho?

Buckinghamský palác na dokumentární sérii zatím nijak nereagoval. V takových situacích je zpravidla velmi obezřetný, poznamenává bývalý zpravodaj.

„Ale všechny velké mediální domy v Británii mají své specialisty, královské komentátory, zpravodaje. A ti už hlásí, že členové královské rodiny jsou otřeseni. Princ William je na svého mladšího bratra údajně rozhněvaný a spolu se svým otcem, králem Karlem III. už se měli oba sejít a řešit společný postup,“ pokračuje Jaromír Marek.

V nejkrajnějším případě by král nemusel pozvat svého nejmladšího syna Harryho a manželku na svoji korunovaci příští rok na jaře.

autoři: Petr Král , Jaromír Marek , and | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související