Fotbalová S v Evropské lize - Radiožurnál u každého zápasu!

fotbalová S v Evropské lize

Jsou poslední z českých ligových klubů, které ještě nemají volno. Podzimní sezónu totiž uzavřou až v předvánočním týdnu. Sparťany čeká ve středu 16. prosince FC Kodaň s jejich bývalými hráči Pospěchem a Sionkem. Slávisté cestují k možná poslednímu evropskému výjezdu na dlouhou dobu na sever Francie, aby se pokusili ve čtvrtek 17. prosince zabojovat v Lille. Možná jste, možná nejste jejich srdcařem, společně s námi ale můžete fandit českým zástupcům. (A nebo jejich soupeřům.)

Tradiční domácí rivalové hrají každý v jiné skupině - Slavia ve skupině B a Sparta v K. Philips stadion v Eindhovenu, Stadio Luigi Ferraris v Janově, Stade Grimonprez Jooris v Lille, Clujana v Kluži, Parken v Kodani, Estadio Mestalla ve Valencii, Letná a Eden v Praze. Osmička stadionů, ze které se od 17. září až skoro do Vánoc budou hlásit naši reportéři.

Na každý duel pražských klubů v Evropské lize UEFA se Radiožurnál vydává S mikrofonem za fotbalem. Nabízíme vám minimálně přímé přenosy druhých poločasů. V případě rozhodujících zápasů i přímou reportáž rozšířenou na celých 90 minut.

Radiožurnál jako jediné české médium vysílal přenosy ze všech podzimních zápasů českých klubů v evropských pohárech, a tak pochopitelně budeme i u těch letošních posledních a vy se můžete přidat.

Sparta o přezimování, Slavia prahne po revanši

Pozice českého mistra a vicemistra v jejich skupinách Evropské ligy jsou odlišné. Slávisté už jsou bez šance na postup do jarní fáze. Se 3 body za 3 remízy už si proti Lille nezajistí přezimování v pohárové Evropě, ani pokud by snad oplatili svému soupeři potupnou porážku 1:5 z duelu v Edenu.

Sparťané si sice svou situaci ve skupině K v minulém zápase v Eindhovenu zkomplikovali, ale o postup do dalšího kola stále usilují. V přímém souboji s FC Kodaň k němu ale musejí na Letné vyhrát, a to i bez potrestaného kapitána Řepky.

Jak se oba celky se svými úkoly popasují, si poslechněte na Radiožurnálu v reportážních vstupech z prvního a přímém přenosu druhého poločasu. Sparta hraje s Kodaní ve středu 16. prosince od 21.05 hodin a Slavia v Lille ve čtvrtek 17. prosince od 19.00 hodin.

Program Sparty a Slavie ve skupinách Evropské ligy:

čtvrtek 17. září
19.00 Genoa CFC (Janov) - SK Slavia Praha (zápas skončil 2:0)
21.05 AC Sparta Praha - PSV Eindhoven (zápas skončil 2:2)

čtvrtek 1. října
19.00 FC Kobenhavn - AC Sparta Praha (zápas skončil 1:0)
21.05 SK Slavia Praha - LOSC Lille Métropole (zápas skončil 1:5)

čtvrtek 22. října
19.00 AC Sparta Praha - CFR 1907 Cluj (zápas skončil 2:0)
21.05 Valencia CF - SK Slavia Praha (zápas skončil 1:1)

čtvrtek 5. listopadu
19.00 SK Slavia Praha - Valencia CF (zápas skončil 2:2)
21.05 CFR 1907 Cluj - AC Sparta Praha (zápas skončil 2:3)

středa 2. prosince
21.05 SK Slavia Praha - Genoa CFC (zápas skončil 0:0)

čtvrtek 3. prosince
19.00 PSV Eindhoven - AC Sparta Praha (zápas skončil 1:0)

středa 16. prosince
21.05 AC Sparta Praha - FC Kobenhavn (zápas skončil 0:3)

čtvrtek 17. prosince
19.00 LOSC Lille Métropole - SK Slavia Praha (zápas skončil 3:1)

Informace o přímých přenosech Radiožurnálu budou průběžně aktualizovány.

Vysílání ČRo 1 - Radiožurnálu si můžete naladit na síti VKV/FM vysílačů po celé České republice a na dlouhé vlně 270 kHz. Poslouchat nás můžete i přes internet, pomocí DVB-S přijímače (satelit Astra 3A) a ve veřejnoprávním DVB-T multiplexu (Čechy, Vysočina, jižní Morava, Ostravsko).

Mapa pokrytí veřejnoprávního multiplexu

Záznamy vybraných pořadů Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu si můžete poslechnout v Rádiu na přání. Pro automatické ukládání záznamů oblíbených pořadů do svého počítače nebo mp3 přehrávače můžete využít službu Podcast.