Fotbalisté jsou v Tours. K dispozici mají česká média i vlastního kuchaře

8. červen 2016

Čeští fotbalisté už jsou ve Francii, kde pro ně 13. června začne mistrovství Evropy utkáním proti Španělsku. Zázemí našli reprezentanti ve střední Francii ve městě Tours, hotel je přivítal červeným kobercem, první jídlo už si ale výprava zajišťovala sama.

Po příletu do Francie se čeští fotbalisté mohli cítit jako hvězdy filmových festivalů. V hotelu na ně čekal červený koberec, který zaměstnanci na poslední chvíli luxovali. Hotel v centru města byl nazdoben i českými nápisy: „Vítejte v Chateau Belmont.“

„Spolupráce s vedením České výpravy při přípravě hotelu byla bezproblémová. Jsme velmi rádi, že můžeme hostit českou fotbalovou reprezentaci. Žádné speciální věci nikdo nepožadoval. Jedinou výjimkou byly české televizní kanály,“ říká manažerka hotelu Vanessa.

A tak mají všichni čeští reprezentanti na pokojích možnost sledovat česká média včetně stanic Českého rozhlasu.

Každý pokoj označených jmenovkou. Hráči většinou bydlí po dvojicích, pouze starší reprezentanti mají pokoj pro sebe, například Petr Čech, Tomáš Rosický nebo Jaroslav Plašil.

Česká výprava si s sebou přivezla kuchaře Rudolfa Jurigu, který chystal první jídlo. Fotbalisté měli kuřecí vývar, pečené kuřecí stehno, telecí roládu, boloňské špagety. Nechyběl salátový bufet, sezonní ovoce ani lehké dezerty. „Kluci sní všechno. Nejsou vybíraví,“ pousmál se kuchař.

V areálu hotelu, který přímo sousedí s domovem pro seniory, je i místo na relaxaci. V zázemí hotelu je také obrovský park, je sevřený a není prakticky odnikud vidět.

Hotelový komplex obklopuje rozlehlý park
Wellness zóna hotelu
Jeden z pokojů českých fotbalistů
Jaroslav Plašil má jako zkušenější reprezentant pokoj samostatný
Hotel českých reprezentantů těsně sousedí s domovem pro seniory
autoři: mva , vman
Spustit audio