Fotbalista Polom o zraněních a brzkém konci kariéry: U léčitele jsem nechal desítky tisíc

27. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Fotbalový talent Roman Polom musel kvůli zraněním předčasně ukončit kariéru

V mládeži patřil k největším talentům českého fotbalu. V úspěšném sparťanském ročníku 1992 byl kapitánem a „šéfoval“ tak budoucím reprezentantům Kadeřábkovi, Brabcovi, Krejčímu nebo Skalákovi. Velký potenciál ale i vinou zranění Roman Polom nenaplnil a v pouhých 28 letech kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům ukončil profesionální kariéru. Jak těžké to pro něj bylo? Co říká na úspěch svých tehdejších spoluhráčů a jak zvládá přechod do „normálního“ života?

autoři: Lukáš Michalík , and
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.