Film Vlny má za hrdinu novinářskou práci, snad až příliš. Dění doby trochu zjednodušuje, připomíná kritik
Redaktoři Československého rozhlasu v podání Vojtěcha Vodochodského, Táni Pauhofové či Vojty Kotka tvoří kolektivního hrdinu snímku Vlny. Téma srpnové okupace pojal Jiří Mádl svižným vyprávěním ve snaze být „fresh“ i pro mladší diváky. „Není to dokudrama. Příběhy postav mísí, případně si nějakou přivymyslí, do značné míry s cílem heroizovat své hrdiny a hrdinky, kteří stojí proti režimu, posléze proti Sovětům a organizují i to spiklenecké vysílání,“ poukazuje Pavel Sladký.
Související
-
Unavený člověk v kanclu proti tunám železa, líčí námět Vln Mádl. Recitovaly se verše, říká novinářka
Jak sbíral pohledy mnoha osobností na vypjaté chvíle 21. srpna 1968 režisér filmu Vlny? „Jak vyprávěli dál a dál, tak se jim vracely především emoce,“ popisuje Jiří Mádl.
-
Jiří Mádl jako režisér? Byla jsem z něj nadšená, hodnotí Marika Šoposká natáčení filmu Vlny
Do Karlových Varů přijela Marika Šoposká představit společně s Miroslavem Krobotem nový seriál OKTOPUS. Co se dozvěděla při natáčení filmu Vlny?
-
„Československý rozhlas končí své vysílání, v naší vrátnici jsou cizí vojáci,“ loučili se hlasatelé
21. srpna 1968, přibližně ve dvě hodiny ráno, oznámil hlasatel Československého rozhlasu, že do země vtrhla vojska Varšavské smlouvy.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.