Festivalový zápisník Ľubomíra Smatany

Je to splněný sen, říká muzikant Macháček. SymfoMIG vystoupil ve Varech

Na zahajovacím koncertu karlovarského filmového festivalu létalo dámské spodní prádlo. Aby ne, když vystoupila chlapecká, taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 Smíchova. Na pódium před Thermalem totiž přistáli Mig 21, populární kapela tentokrát pod jménem SymfoMIG. Šéfdirigent Jaroslav Kyzlink dirigoval se zlomenou rukou a zpěvák Jiří Macháček zůstal bavičem za všech okolností.

Čtěte také

Dirigent má sádru na levé ruce a tím pádem neustále vztyčený palec, a to se Jiřímu Macháčkovi musí líbit.

„Dá se říct, že to je splněný sen. Kdo by to nechtěl zkusit, když máte kapelu a najednou máte možnost zahrát si s takovým tělesem ty vaše věci. To je, dá se říct, splněným snem,“ pochvaluje si.

Zmizel v baru

Na koncertu se sešla nesourodá společnost, nejsou to typičtí posluchači Mig 21. Ale třeba Zuzka s Radkou jsou od pohledu zaryté fanynky. „Těšíme se, až si budeme trhat ty kalhotky a házet mu je tam,“ smějí se.

Mrzí je ale, že po koncertně nejsou žádné podpisy a focení. „On je takový pařmen, a přitom pak se schová a není vidět.“

„Budu tady, dokud to půjde. Vyrazím za zábavou, to bezpečně,“ směje se Jiří Macháček. Koncert skončil a on mizí v nějakém baru. Kde ho, jak doufá, nikdo nenajde.

Úvodní den festivalu završil unikátní koncert symfonického orchestru a kapely MIG 21
autoři: Ľubomír Smatana , prh
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.