Festival VOX 2013

23. listopad 2013
Křesťanský týdeník , Křesťanský týdeník
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Festival VOX
0:00
/
0:00

Různé hudební styly, zajímavá zamyšlení, písně, u kterých je samozřejmostí jejich duchovní přesah – to je festival VOX, jehož desátý ročník začne dnes o půl třetí v sále Pastoračního střediska v Praze Dejvicích.

Good Weather Forecast z Německa a jejich progresivní elektro styl je hlavním magnetem festivalu. Vedle toho se dnes mohou návštěvníci těšit na české a moravské skupiny Oboroh, My Revolution, Noah Ellenwood a gospelový soubor Donebevolající. Komu je festival určen, říká jeden z pořadatelů Tomáš Polívka.

„Festival je určen jak křesťanům tak jejich přátelům. Člověk nemusí být nutně věřící, aby si festival prožil a aby mu festival něco dal. My se snažíme ten festival koncipovat skutečně nízkoprahově, to znamená: není tam žádný náročný duchovní program, není nějak žánrově specifický. Festival je žánrově pestrý právě proto, aby si tam každý mohl najít to svoje, což je koncepce, kterou jsme založili již před lety a které jsme stále věrni.“

Festival má podtitul Hlas mlčícího. Je to parafráze slov z biblické knihy Izajáš, kde zní „hlas volajícího“. Pořadatelé totiž chtějí, aby si návštěvníci festivalu užili nejen dobrou muziku, ale také se trochu zamysleli nad svou rolí v dnešní společnosti. Proto zda vystoupí kazatel David Novák a také interpreti, jejichž písně jsou pro někoho doslova provokativní.

Plakát k Festivalu VOX 2013

Jelikož návštěvníků festivalu VOX zde bývá kolem tří až pěti set, těší se pořadatelé na příjemnou a přátelskou atmosféru. A protože se jedná o festival benefiční, mohou zde posluchači učinit i něco užitečného:

„My bychom rádi představili nějakou službu sociálního charakteru. Tento ročník to bude Dětské centrum Teen Challange v Praze. Myslíme si, že to je úplně skvělá služba, která se věnuje dětem ze sociálně vyloučených rodin především z oblasti Žižkova. Ta benefiční pomoc festivalu nespočívá jenom v tom, že těch několik tisíc korun, které vybereme v rámci festivalu, jde na účet Dětského centra Teen Challange, ale také v tom, že se snažíme aktivitu centra propagovat, protože služby, jako Dětské centrum Teen Challange jsou z velké části postaveny na aktivitě dobrovolníků, takže možná ještě větší příspěvek než peníze bude, když na festivalu někoho tahle práce zaujme a zapojí se do programu Teen Challange jako dobrovolník.“

Více informací a podrobný program festivalu je možno získat na webových stránkách www.festivalvox.cz.

0:00
/
0:00
autor: Petr Vaďura
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.