Dva podnikatelské subjekty si berou region jako rukojmí, říká odborář z ostravské huti Liberty

20. prosinec 2023

Zástupci společnosti Liberty Ostrava dnes budou jednat na ministerstvu průmyslu a obchodu o situaci v této hutní firmě, která zaměstnává zhruba 6 000 lidí. A také o důsledcích sporu se společností TAMEH, která dnes zastaví dodávky elektřiny, páry a další potřebné energie. Kvůli tomu, že jí Liberty delší dobu neplatí, nemá už peníze na zajištění provozu a Krajský soud v Ostravě poslal TAMEH do úpadku. Jak situaci komentuje odborový předák v ostravské huti Liberty Petr Slanina?

Jak to bude s hutí dál? Co se dá očekávat?

Čtěte také

Pořád věříme, že dva podnikatelské subjekty dostanou rozum, sejdou se u jednacího stolu a začnou fakticky jednat o tom, aby tady obě firmy přežily. Protože Jak firma Libery Ostrava nemůže fungovat bez TAMEH, tak TAMEH nemůže fungovat bez Libery Ostrava. Tady si dva podnikatelské subjekty, které nemají vztah k regionu, si berou region jako rukojmí, a to věřím, že se změní a snad tomu napomůže dnešní schůzka na ministerstvu.

autoři: Petr Král , prh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.