Důležité je, aby žena rozuměla tomu, co jí sluší, radí certifikovaná koučka stylu

19. září 2014
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03205336.jpeg

Máme ve zvyku kupovat oblečení, které se nám líbí, namísto toho, abychom sledovali, jak se hodí k naší osobnosti, postavě, životnímu stylu nebo barevnému typu. Styl by měl především podtrhovat osobnost. „Mým cílem není vytvářet další otroky módy, ale odkrývat krásu a jedinečnost, která je v každém z nás,“ říká Dagmar Gabulová.

Svět módy a stylu ji uchvátil už v dětství. Nevydala se ovšem cestou modelky, i když by se to vzhledem k jejímu půvabu nabízelo. Zkusila si marketing, ale táhlo ji to ke stylu a designu. Dnes se Dagmar Gabulová věnuje koučinku v oblasti osobního stylu.


Jsem pyšná na to, že pracuji s reálnými ženami.

„Stylista vás obleče podle posledních módních trendů, ale neřekne vám proč. Nic se o sobě nedozvíte,“ vysvětluje Dagmar Gabulová v úvodu rozhovoru rozdíl mezi prací stylisty a kouče. „Mojí prací ale je ženy učit, které barvy je rozzáří, jak pracovat se svojí postavou a jak se v obchodech správně orientovat.“

„Každá žena přichází s nějakým příběhem,“ vysvětluje Dagmar Gabulová. Za touhou po změně šatníku jde u většiny z nich vystopovat přání změnit něco ve vlastním životě – v práci i v osobním životě.

Čtěte také

Když přijdeme do místnosti, neměli by lidé jako první vnímat to, co máme na sobě. Šaty nesmí přebít naši osobnost. A na vině v takovém případě nemusí být jen příliš výrazný nebo nepadnoucí outfit. Hodně škody umí napáchat i nevhodně zvolená barevnost, a to i včetně tolik oblíbené černé, varuje majitelka koučinkové agentury.


Změna na povrchu – změna barev, šatníku – přinese i změnu v životě.

Jakých chyb bychom se měli při výběru šatníku rozhodně vyvarovat a kde hledat inspiraci? Proč neplatí, že černá barva sluší všem? A které celebrity u nás i ve světě si vzít v oblasti stylu za vzor?

Celý rozhovor si kdykoliv poslechněte buď kliknutím na odkaz přímo v tomto článku nebo v našem audioarchivu.

autor: and
Spustit audio