Duel pohárových zástupců vyhrály Teplice

14. srpen 2005

Fotbalisté pražské Slavie čekají i po druhém kole Gambrinus ligy na vítězství. V souboji dvou pohárových zástupců prohráli v Teplicích 0:1 brankou Verbíře z penalty. Naopak stoprocentní bilanci mají po dvou kolech Olomouc a Příbram. Sigma zvítězila v Jablonci 2:1 a Marila vyhrála v Jihlavě, která zažila domácí prvoligovou premiéru, 3:2. V úvodním nedělním zápase se první letošní výhry dočkala Plzeň, když zvítězila v Blšanech 3:0.

Teplice - Slavia

Začátek duelu českých vyslanců na evropské scéně, kteří spolu v loňské sezoně do poslední chvíle sváděli boj o druhé místo v lize a v týdnu stihli premiéru v novém ročníku pohárů, diváky na slušně zaplněných Stínadlech naladil na útočný fotbal. Už v šesté minutě se dožadoval penalty po střetu s Latkou teplický záložník Sabou, o tři minuty později domácí zahrozili podruhé, když po Doležalově přesném centru hlavičkoval do tyče Krmaš a dobíhající Benát míč na brankové čáře už nestihl dorazit. Pak se osmělili i slávisté, v jejichž sestavě chyběl nemocný středopolař a kapitán Gedeon. Po rychlém brejku se snesl centr k Pitákovi, jenž po něm pásku převzal, a jeho hlavička se otřela o břevno Poštulkovy brány. Po nezáživném prostoji udeřilo po půlhodině hry před brankou Slavie: útočník Rilke se natahoval po centru Doležala, bek Kováč jej zatáhl za ruku a Verbíř ve 34. minutě poslal Teplice z penalty do vedení. Ale ostřílený matador, který se trefil i v prvním kole při prohře Teplic v Mostě, měl i kus štěstí. Jeho střela totiž překvapivě proletěla mezi rukama nešťastného gólmana Kozáčika až do sítě.

Pražané po pauze vrhli všechny síly do útoku. Kouč Jarolím na hřiště poslal čerstvé útočníky Pešíra s Fořtem, ale na dlouhou dobu nejnebezpečnějším pokusem slávistů byla Šventova střela, kterou zablokovali domácí zadáci. Severočeši naopak v 73. minutě mohli dát pečeť na svůj triumf, jenže slávisty po Ryškově hlavičce podržel Kozáčik. Až deset minut před koncem začali hosté pronikat na dostřel teplické branky - z otočky se nejprve neprosadil těsně před brankou Piták, pak výpad z pravého křídla nezakončil Kováč a vzápětí po Pitákově přihrávce slávisty nespasil ani Jarolím. V poslední minutě mohl Slavii alespoň bod zachránit stoper Zábojník, ale svoji ránu po závaru namířil nad branku.

Jihlava - Příbram

Jihlavským fotbalistům domácí prvoligová premiéra nevyšla a po hrubých chybách v obraně prohráli s Příbramí 2:3. Jihlava doplatila v úvodu na pasivitu, kterou nabídla soupeři po brankách Čupra a Formánka laciný dvoubrankový náskok, který korigoval Vladyka. Po změně stran pomohl Příbrami opět k získání dvoubrankového náskoku vlastní gól obránce Heideho. Posledních sedm minut dohrávala Příbram bez vyloučeného Buryána a krátce před koncem využil přesilovku Kaplan ke vstřelení druhé branky. Na víc se ale Jihlava, která v minulém kole ukořistila bod na půdě Slavie, nezmohla.

Jablonec - Olomouc

Bez porážky je po druhém ligovém kole kromě Sparty a Příbrami také Olomouc. Vítězství 2:1 v Jablonci zajistili Sigmě Brazilci Melinho a Gaúcho, za domácí tým snižoval Klapka. Jablonec se představil s posilou Václavem Drobným ze Sparty, ale právě přes stopera s reprezentační zkušeností padly oba góly.

Blšany - Plzeň

Na svůj dnešní výkon proti Viktorii Plzeň asi fotbalisté Chmelu Blšany rádi zapomenou. Po nečekané výhře ve Zlíně utrpěli na svém stadionku pod chmelnicemi stejně nečekaný výprask 0:3 od nováčka, který se prezentoval velmi odvážným výkonem. Blšanští dnes neměli svůj den a na jejich výkonu se to projevilo od začátku utkání. Pohybliví hosté jim dělali potíže v rychlém přechodu do ofenzivy a když se k tomu přičetla nejistá hra středové řady, zrodila se vysoká porážka. Výsledky:

FK Teplice - Slavia Praha 1:0 (1:0)

Branka: 34. Verbíř z pen.
Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Košec. ŽK: Poštulka - Zbončák, Kováč, Suchý
Diváci: 10.433

Teplice: Poštulka - Ryška, Rada, Hunal (46. Klein), Krmaš - Doležal, Sabou, Benát, Verbíř - Rilke (66. Varadi), Mašek (86. Fenin). Trenér: Mareček

Slavia: Kozáčik - Kováč, Zábojník, Holeňák, Zbončák - Piták, Latka (54. Fořt), Suchý, L. Jarolím, Švento (69. Hrdlička) - Vlček (46. Pešír). Trenér: K. Jarolím

Vysočina Jihlava - Marila Příbram 2:3 (1:2)

Branky: 29. Vladyka, 89. Kaplan - 11. Čupr, 26. Formánek, 61. vlastní Heide
Rozhodčí: Gallo - Filgas, Goňa. ŽK: Heide, Kaplan - Navrátil, Mácha, Buryán. ČK: 83. Buryán (Příbram)
Diváci: 2800

Jihlava: Vorel - Heide (78. Demeter), Kadlec, Šourek, Liška - Štohanzl (61. Kaplan), Vladyka, Zúbek, Lovětínský, Malínek (88. Veselý) - Perniš. Trenér: Večeřa

Příbram: Pařízek - Mácha, Navrátil, Formánek, Penner (81. Javorek) - Klesa (65. Frejlach), Otepka, Riegel, Čupr - Stracený, Huňa (46. Buryán). Trenér: Tobiáš

FK Jablonec 97 - Sigma Olomouc 1:2 (0:1)

Branky: 57. Klapka - 43. Melinho, 55. Gaucho
Rozhodčí: Jílek - Tulinger, Pinkas. ŽK: Nesvadba, Drobný - Kovář, Vacek, Melinho
Diváci: 3015

Jablonec: Špit - Loučka (90. Jindřišek), Drobný, Hrotek, Nesvadba - Michálek (56. Smíšek), Klapka, Hušek, Weber - Baranek (85. Svojtka), Šenkeřík. Trenér: Rada

Olomouc: Lovásik - Kopecký, Kovář, Hudec, Pečnik - Vacek (75. J. Schulmeister), Randa, Melinho (84. Bednář), Kučera, Onofrej - Gaucho (90. Rojka). Trenér: Uličný

Chmel Blšany - Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)

Branky: 24. Zakopal, 48. Fillo, 72. Kousal
Rozhodčí: Helebrant - Petřík, Ubias. ŽK: Šelicha - Fillo, Pilař
Diváci: 2283

Blšany: Daněk - Horáček, Vorel, Šourek, Pleško (86. Nachtman) - Šelicha, J. Bílek, Devátý, Hottek (57. Kožíšek) - Polodna, Dort. Trenér: M. Bílek

Plzeň: Mucha - M. Knakal, Procházka, Zakopal, Smola - Fillo (75. J. Šíma), Pilař, Barteska (86. Vágner), Limberský - Kousal (79. Smejkal), Svátek. Trenér: Michálek