„Děti jsou bojovníci, děláme to pro ně.“ Markéta Peggy Marvanová a Josef Zimovčák pomáhají jízdou na kole

9. červen 2021

Oba jedou na kole, aby pomohli nemocným dětem. Markéta Peggy Marvanová se na každém ze 14 alpských vrcholcích snaží nastoupat výšku Mount Everestu a Josef Zimovčák s pelotonem objíždí Česko. „Nejdůležitější je pro nás vybrat peníze pro děti,“ říká Markéta Marvanová. „Pro čtyři děti po mozkové obrně vybíráme peníze na rehabilitaci. Další holčina se dostala z rakoviny, nyní opouští dětský domov a její sen je pomáhat. Děti jsou velcí bojovníci, hodně nás to drží.“

Na benefiční cestu, tentokrát po Česku, se vydal i několikanásobný mistr v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák. Komu má jeho projekt pomoct? Poslechněte si celý rozhovor.

Jak podpořit charitativní projekty Markéty Marvanové Korona Himaláje a Josefa Zimovčáka Na kole dětem zjistíte na jejich webových stránkách, případně můžete pomoci jejich sdílením na sociálních sítích.

autoři: Lucie Výborná , als
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.