UDÁLOST

Den s Českým rozhlasem na MFF v Karlových Varech

Spalovač mrtvol, režie Juraj Herz

Český rozhlas se ve svém vysílání kontinuálně dotýká výročí roku 1968 a připomene ho i hostům letošního 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Den s Českým rozhlasem, který se uskuteční 2. července v karlovarském letním kině, vrátí návštěvníky do tohoto roku prostřednictvím hudby i filmu.

Na letošním 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se poprvé uskuteční samostatný program s názvem Den s Českým rozhlasem. Ten připomene 50. výročí pražského jara a srpnové okupace. Přidejte se na událost na Facebooku, ať vám nic neuteče!

Jedním z hlavních úkolů České rozhlasu jako média veřejné služby je aktivně poskytovat vzdělání a osvětu. Posluchačům touto formou přibližujeme události dob minulých, na které bychom neměli zapomínat.
René Zavoral

Do doby před padesáti lety vrátí návštěvníky karlovarského letního kina koncert Vladimíra Mišíka a následně i projekce filmů. Ve spolupráci s Národním filmovým archivem bude promítán film Spalovač mrtvol režiséra Juraje Herze, na který naváže unikátní dokumentární film Oratorium pro Prahu Jana Němce. Ten bude v České republice uveden vůbec poprvé.

2015_11_08_Gong_Ostrava_Koncert_pro_Hrdinu_048.jpg

Rok 1968 pro mladší generaci

„Jsme rádi, že se k projektu 68 tímto způsobem připojil Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Věříme, že tak jeden z nejdůležitějších roků historie nejen České republiky, ale i Českého rozhlasu připomeneme především mladší generaci,“ říká šéfredaktor stanice Český rozhlas Radiožurnál Ondřej Suchan.

Dalšími partnery rozsáhlého projektu jsou Magistrát hlavního města Prahy, Ústav soudobých dějin AV ČR, Ústav pro studium totalitních režimů, Post Bellum, Federace klubu historických vozidel, Czech Photo a agentura CI5 nebo Klub VIP IPA.