David Svoboda zakládá sportovní základní školu. „U dětí vyznáváme všestrannost,“ říká

Hokejové semifinále českého týmu s Kanadou nevynechá ani David Svoboda, český moderní pětibojař a olympijský medailista z Londýna. Zimní sporty má rád a hokej v plné výzbroji si vyzkoušel na vysoké škole i amatérsky s kamarády na rybníku. Co plánuje po ukončení sportovní kariéry?

David Svoboda před rokem a půl skončil sportovní kariéru a jak přiznává, závody v moderním pětiboji mu nechybí. Ale jako divák se těší na finále světového poháru moderních pětibojařů v Praze.

„Přátel pětiboje je docela dost, když přijdou všichni, tak to bude možná několik tisíc lidí,“ říká s úsměvem.

Sledujte sportovní hosty na vlastní oči! Vysíláme živě každý den na dvou kamerách zde.

A co dělá David Svoboda nyní? Nejvíce ho baví trenéřina na Dukle, a s bratrem chtějí založit sportovní základní školu. „Vyznáváme všestrannost hlavně u malých dětí, aby byly zdravé a šetřily čas, specializovat se mohou později,“ říká s tím, že sázejí na vlastní sportovní zkušenosti.

„S pomocí dalších profíku, kteří budou stejně nadšení jako my, by to mohlo vypadat docela zajímavě,“ popisuje.

Co všechno David Svoboda chystá do budoucna? A proč ho baví tanec?

autoři: Štěpán Pokorný , prh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.