Dánského korunního prince nepustili do hospody. Před sedmnácti lety by to bylo osudové

Dánský korunní princ Frederik
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dánský korunní princ Frederik

Skoro by se dalo říct, že pokaždé, když chce následník dánského trůnu do australského baru, jsou z toho titulky ve světových médiích. Není to proto, že by princ Frederik byl takový opilec, jen jsou pro něj hospody u protinožců tak trochu osudové.

Řadě čtyřicátníků by mohlo polichotit, kdyby po nich při nákupu alkoholu někdo chtěl občanku. Dánskému korunnímu princi Frederikovi kvůli chybějícímu dokladu v Austrálii zakázali vstup do baru. Kromě komplimentu mohl být ale vděčný i za to, že se mu něco podobného nestalo před lety.


Princ Frederik se narodil jako nejstarší syn dánské královny Markéty II. a jejího manžela prince Henrika. Má mladšího bratra, prince Joachima. Během olympijských her v Sydney se Frederik v nočním klubu seznámil s Australankou Mary Elizabeth Donaldson. Královna Markéta II. ani princ Henrik tomuto vztahu nebyli příliš nakloněni, nakonec však ustoupili a 24. září 2003 královna požádala parlament o souhlas se sňatkem.

Od letošního července musí v australském státě Queensland předložit doklad všichni, když chtějí po desáté večer vstoupit na místa, kde se prodává alkohol. Takže lichotky ohledně věku nejsou na místě.

Do hospody v Brisbane prince nakonec pustili. Potřeboval ale pomoc své australské policejní ochranky, která zaměstnance baru přesvědčila, že v případě dánského prince může pravidla obejít. Podle australského deníku Courier Mail k tomu dokonce zajistila souhlas státního Úřadu pro regulaci alkoholu a her.

Na podobný problém prý v Austrálii naráží spousta cizinců. Podle majitele baru, kam šel dánský princ, je to doslova noční můra. Kvůli scannerům na doklady se tvoří fronty a hospody prý přicházejí o zákazníky.

Dánský korunní princ Frederik s manželkou Mary

Kdyby se totéž stalo před sedmnácti lety, Dánsko by nemuselo mít dalšího následníka trůnu. Princ během olympiády v Sydney potkal svou budoucí manželku právě v tamním baru.

Rodačka z Tasmánie princezna Mary v rozhovoru pro australský Kanál 9 řekla, že tenkrát netušila, s kým se začala bavit. Dozvěděla se to až asi o půl hodiny později.