Daňová Kobra zasahuje ve Středočeském kraji. Zadržela několik lidí

3. únor 2015

Policejní tým Kobra zaměřený na daňovou kriminalitu od rána zasahuje ve Středočeském kraji. Zadržel už zhruba tři desítky lidí. Mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej zásah potvrdil, bližší podrobnosti k případu ale neřekl.

„Členové pracovního týmu daňové Kobry od rána provádějí na několika místech České republiky úkony trestního řízení. Došlo k zadržení několika osob, nicméně více informací v tuto chvíli poskytovat nebudeme,“ řekl Ibehej.

Podle serveru Lidovky.cz se případ týká krácení daně z přidané hodnoty a také podnikatele Ivana Štípka. Ten je v Kladně považovaný za úspěšného obchodníka. Například v roce 2012 koupil kladenské nemocnici osm televizorů.

Daňová Kobra je společný tým Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality, Generálního finančního ředitelství a Generálního ředitelství cel. Členové týmu společně bojují proti daňovým únikům a daňové kriminalitě, a to především v oblasti daně z přidané hodnoty a spotřební daně. Kobra již zabránila škodám ve výši téměř dvou miliard korun.

autoři: bre , rok
Spustit audio