Chorvatsko hostí světový kongres nudistů

27. srpen 2004
Vysílání v Chorvatsku 2009

Místem třídenního setkání nudistů je Rovinj. Jde už o 29. organizované setkání naturistů z celého světa, letos jich do Chorvatska přijelo na dvě stě.

Na programu jsou nové trendy v nudismu a hodnocení současné situace naturismu v Chorvatsku a vůbec v celé Evropě. Kongres se odehrává v jednom z chorvatských kempů, který své služby poskytuje hlavně nudistům.

Po přijetí nového zákona o bezpečnosti silničního provozu na pozemních komunikacích klesl v Chorvatsku počet dopravních nehod na polovinu. Připomeňme, že zákon vstoupil v platnost před týdnem a mimo jiné zakazuje alkohol za volantem a za prohřešky ukládá řidičům daleko vyšší pokuty. Od pátku do neděle uplynulého týdne se tak na chorvatských silnicích stalo čtyři sta šedesát nehod. Ve srovnání s předchozím víkendem je to přesně polovina.

Chorvatská vláda chce ve spolupráci s místními médii zvýšit vzdělanost národa. Výsledkem je, že si nejen Chorvaté mohou několikrát měsíčně za výhodnou cenu koupit dotovanou knihu. Dnes takto vyšly Dějiny Dalmácie, které jsou k dostání v knihkupectvích a novinových stáncích. A cena? Protože jde o dotovanou edici, je více než přijatelná - 29 kuna. Druhý díl Dějin Dalmácie vyjde za týden.

autor: duv
Spustit audio

Více z pořadu