Chlíbek: Nejvíc nově nakažených je z řad neočkovaných. Nesmíme v očkování polevit a je třeba důsledně vymáhat dodržování opatření

25. říjen 2021

Epidemie koronaviru v Česku sílí. Za včerejšek přibylo přes 1820 nových případů nákazy, roste i počet lidí v nemocnicích. Řízení epidemie koronaviru v chystané vládě koalic SPOLU a Piráti a STAN dostane na starost nová poradní skupina. Sestavuje ji šéf České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek. „Hlavním principem je zapojit lidi napříč názorovým spektrem, kteří by prezentovali jednotné názory na řízení epidemie. Mezi nimi jsou také lidé ze skupiny MeSES,“ prozradil.

Jak by Roman Chlíbek motivoval Čechy k očkování? A co si myslí o očkování dětí? Poslechněte si celý rozhovor.

autoři: Jiří Chum ,
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.