„Chceš se pomstít turistovi? Pošli ho do Moskvy!“ Náš zpravodaj zjišťoval, co je na tom pravdy

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jak vypadá dnešní Moskva, dokumentoval přímo v ulicích ruské metropole náš zpravodaj

Moskva asi nepatří k těm městům, kde by člověk toužil strávit vysněnou dovolenou. Má to svůj reálný důvod, nebo jde o nespravedlivé předsudky?

Když známým řeknete, že se chystáte strávit dovolenou v Moskvě, asi povytáhnou obočí, případně si poklepou na čelo. Americký časopis pro cestování a oddech Travel+Leisure dokonce – na základě čtenářské ankety – vyhodnotil ruskou metropoli jako to nejméně přívětivé město na světě.

Náš moskevský zpravodaj se proto vydal do ulic, aby zjistil, jestli toto hodnocení není přece jen příliš příkré.

Ten toto neopakovatelné velkoměsto s přestávkami sleduje už skoro 30 let. A podobně jako většina lidí přechází od kritiky ke chvále a zase zpět. Od šedi a postupujícího rozkladu 80. let, přes léta bouřlivých a často šeredných stavebních proměn v 90. letech za starostování Jurije Lužkova až po současnost.

Jaká je Moskva dnes? Pokud vás zajímá ničím nepřikrášlený názor našeho zpravodaje, poslechněte si celou reportáž. A podívejte se na fotky.

Jak vypadá dnešní Moskva, dokumentoval přímo v ulicích ruské metropole náš zpravodaj