„Chceme pomáhat i regionům,“ slibuje nový ředitel CzechTourismu Jan Herget

Návštěvníci z asijských zemí (ilustrační foto)

V cestovním ruchu jsem od roku 2004, mým přáním je věci, které jsem se naučil, uplatnit v České republice. Ve Dvacet minutách Radiožurnálu to říká nově jmenovaný ředitel CzechTourismu Jan Herget, který v zahraničí pracoval v oboru například ve Velké Británii nebo v rakouském Tyrolsku.

„Chci, aby CzechTourism byl spojován s projekty jako Kudy z nudy. Nechci vystupovat za CzechTourism v žádných trestních kauzách,“ říká s tím, že jeho cílem je nastavit procesy tak, aby se mluvilo jen o perfektním fungování agentury.

Sluníčko, moře, bezstarostný život. A nízké ceny. Čeští důchodci se stále častěji stěhují do Egypta

Hana Vélová se rozhodla do Egypta přestěhovat po smrti manžela. A nic jí tu nechybí

Němci či Britové si na důchod kupují nemovitosti u moře ve Španělsku, čeští důchodci stále častěji vyhledávají Egypt, kde kromě sluníčka a moře také výrazně ušetří. Letovisko Hurgháda nabízí levné byty a přímé letecké spojení s českými městy. I proto se tamní česká komunita stále rozrůstá. S několika z nich si povídal zpravodaj Štěpán Macháček.

Rád by také, aby konkrétní regiony v tuzemsku pocítily, že jim CzechTourism pomáhá k ekonomickému růstu. Celkový rozpočet na letošní rok je podle něj řádově 358 milionů korun, z toho provozní náklady činí 180 milionů korun.

„To mi přijde neúměrně hodně a je to jedna z věcí, na které bych se chtěl zaměřit – aby provozní rozpočet byl v rámci možností minimální a většina peněz šla do efektivní komunikace České republiky doma i v zahraničí,“ vysvětluje.

V Česku také podle něj chybí spolupráce od podnikatelů přes malé destinace, kraje až po centrálu CzechTourismu. „Jeden z kroků, které budu chtít, je, aby komunikace a spolupráce byla velmi efektivní,“ připomíná.

Chce se také snažit o to, aby do Česka a do Prahy jezdili turisté, kteří se zajímají hlouběji třeba o památky, kteří chtějí poznat například rozdíl mezi barokem a gotikou. „Aby to nebylo – přijet, odjet, ale aby zůstali a zkoumali historii,“ uzavírá.

Na co chce agentura lákat turisty do regionů? A jak ovlivňuje fungování agentury probíhající policejní vyšetřování? Poslechněte si celý rozhovor.